Günün Tarihi:8 Mayıs 2021

Akyazı TSO- TOBB Okulu inşaatına ilk kazma vuruldu


İhalesi yapılan Akyazı TSO-TOBB İlköğretim Okulu’nun inşaat çalışmaları başladı.

270 gün

İhaleyi alan Ankara’lı Bor-Ka Granit Mermer Doğal Taş Maden İnşaat Taahhüt Tic. Ltd. Şti. Firma Sahibi ve  İnşaat Mühendisi Bora Çalış’ın ekibi tarafından  okul inşaat alanında zemin düzeltme, zemin sondaj ve hafriyat işleri çalışmalarına başlanıldığını söyleyen ATSO Başkanı Z. Şinasi Bayraktar yaptığı açıklamada; ihale sonucu yüklenici firma ile yapılan protokol gereği Akyazı TSO-  TOBB  ilköğretim okulu 270 günde tamamlanarak yılbaşında müşavir firmanın incelemesinin ardından eğitim ve öğretime açılacaktır.

Engelliler unutulmayacak

 Yapımına başlanan okulda, özellikle engelli çocukları için asansör bulunacak. Sınıflar  haricinde, Fen Laboratuvarı, Görsel Sanat Atölyesi, Kütüphane, Müzik odası, Beden Eğitimi, çok amaçlı salon , Öğretmenler ve Müdür ve Müdür Yardımcıları odaları bulunacak. Başkan Bayraktar,  “Akyazı’ya  kaliteli ve  modern bir yapıya sahip olacak olan okul inşaatının başlamasının mutluluğunu yaşamaktayız. Önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında İlçemizin yaşayacağı okul sorunu yapımı başlayan  Akyazı TSO-TOBB ilköğretim Okulu  sayesinde  çözüme kavuşacak ve öğrencilerimiz  modern bir okulda eğitim ve öğretim göreceklerdir” dedi.

3 Nisan 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 630 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU