Günün Tarihi:31 Ekim 2020

Eski hatlar yenilendi


SASKİ ekipleri tarafından Kaynarca’nın Gaziler Mahallesi’nde eski hatlar nedeniyle yaşanan basınç sorununu çözüme kavuşturmak için 3 kilometrelik yeni bir hat inşa edildi.

Kaynarca’nın Gaziler Mahallesi’nde içmesuyu şebekesini yenilediklerini söyleyen SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Sezar Ercan, yeni hattı kısa süre içerisinde devreye alacakları bilgisini vererek, “Gaziler Mahallesi’ndeki eski içmesuyu hatları hem vatandaşların arazisinden geçiyordu hem de çapları yetersizdi. Su kullanımının yoğun olduğu özellikle yaz ayları gibi dönemlerde basınç problemleri yaşanıyordu. Çalışmalarımız kapsamında bölgeye 3 kilometrelik içmesuyu hattı inşa ettik. Hatları yol güzergâhına aldık. Mahallenin Dedeler, İnanlar ve Mollaahmetler mevkilerinde bulunan eski tip köy depolarını iptal edeceğiz. Gaziler’i Kalburcu’da bulunan 600 metreküplük depodan besleyeceğiz. Yeni şebekenin imalatı geniş çaplı borularla yapıldığı için basınç sorunu ortadan kalkacak. Bölgeye en kısa süre içerisinde inşa ettiğimiz yeni hat üzerinden su verilecek. Şehir genelinde şebeke yenileme çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

 

3 Nisan 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 418 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU