Günün Tarihi:21 Ekim 2021

‘Seçim bitti sıra geçimde’


Türk-İş İl Temsilcisi Cemal Yaman, ilimizdeki tüm şube başkanları adına yaptığı açıklamasında seçimlerin tamamlandığı sıranın geçime geldiğini söyledi.

Hizmet

Yaman yaptığı yazılı açıklamasında, “31 Mart yerel seçimleri demokrasimizin zaferi ile büyük bir katılım ve barış ortamında tamamlanmıştır. Demokrasilerde halkın iradesi geçerli olduğuna göre, seçilenlerin tamamını kucaklamak hepimizin görevidir. Yapılan seçimlerde belediyelerimizi yönetecek başkan, il genel meclisi, belediye meclisi ve mahalle muhtarlarımız belirlenmiş olup, 5 yıl boyunca bizlere hizmet edeceklerdir. Seçilenlerin tamamını tebrik ediyor ve kutluyoruz. Halkımıza en güzel hizmetlerini siyasi veya başka bir ayrım yapmadan gerçekleştirmelerini arzu ediyoruz” dedi.

Çözüm zamanı

Yaman, “Siyasilerimizden seçim öncesi söylemlerinden uzak, uzlaşmacı, yumuşak ve birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek söylemlerde bulunmalarını temenni ediyoruz. Unutmayınız ki seçimler gelip geçicidir. Baki olan ülkemizin birliği, beraberliği ve kardeşliğimizdir. Seçimler bitti. Şimdi problemlerimizin çözüm zamanıdır. Ülkemizde bir yığın iç ve dış sorunlarımız mevcuttur. Bunların en önemlisi ekonomidir, işsizliktir. Biz sendikalarda temsil ettiğimiz kesimin problemlerini ifade etmek ve çözüme kavuşturmak asli görevimizdir. Çalışma hayatımızın en önemli problemi 696 sayılı yasa ile kadroya geçen taşeronların ücretleridir” dedi.

Yeterli değil

Yaman, “Ülkemizde 2018 yılını % 26 enflasyon ile kapattık. Halen % 20’nin üzerinde devam ediyor. Ancak; bu çalışanlarımız 15 aydır % 4 zam ile enflasyonun altında inim inim inlemektedirler. Türk-İş Genel Başkanı ve bazı sendikalarımız bunu dile getirerek, bazı belediyelerde enflasyon farkını aldılar, ama yeterli değildir. Tüm belediyelerde ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında zam konusu derhal ele alınmalı ve enflasyon farkı tüm taşerondan kadroya geçenlere uygulanmalıdır” diye konuştu.

 

4 Nisan 2019 , Perşembe Bu haber toplam 500 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU