Günün Tarihi:7 Haziran 2020

‘Ekonomi politikaları üretilmeli’


Seçim sonuçlarının Sakarya’ya ve ülkemize hayırlı olmasını dileyen Hak-İş Konfederasyonu Sakarya İl Başkanı ve Hizmet-iş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, “Türkiye artık kendi gündemine dönmeli, ekonomi ve çalışma hayatına ilişkin halkın talep ve beklentilerini dikkate alan politikalar hayata geçirilmelidir” dedi.

Gündem

Başkan Gökdemir, “Türkiye önemli bir seçimi daha başarılı bir şekilde geride bırakmıştır. Katılım oranının yüksek düzeyde gerçekleşmesi ülke ve demokrasi açısından son derece önemlidir. Seçimlere katılım oranının yüksekliği, halkımızın sandığa ve siyasete olan güvenini bir kez daha ortaya koymuştur. Yerel seçimlerin ötesinde bir anlam ifade eden seçimler tamamlanmıştır. Türkiye bu farkındalıkla, artık kendi gündemine dönmelidir. Türkiye’nin içerde ve dışarda önemli sorun alanları bulunmaktadır. Başta ekonomi ve çalışma hayatına ilişkin olmak üzere halkın talep ve beklentilerini dikkate alan politikalar hayata geçirilmelidir. Bugün itibariyle, seçim meydanlarında yapılan tartışmalar geride bırakılmalı, adaylar ve siyasi partiler daha sorumlu davranmalıdır.”

Beklenti

Gökdemir, “Enflasyondan, işsizliğe ve kayıt dışı çalışmaya kadar toplumun tamamını derinden etkileyen sorunlara ilişkin hükümet ve siyasi partilerin politikalar üretmesini istiyoruz. Hak-İş Konfederasyonu olarak, yerel yönetimleri demokrasinin olmazsa olmazı kabul ediyoruz. İnsanın doğumundan ölümüne kadar her anında yanında bulunan ve hizmet götüren yerel yönetimler, kent bilincinin oluşmasında ve vatandaşlara doğrudan ulaşmada en önemli unsurdur. Seçilen yerel yöneticilerin öncelikle kentin ‘İnsan, Emek ve Çevre’ olduğu bilinciyle,  emek ve çevre yoğun bir planlamayla 5 yılı organize etmelerini bekliyoruz. Seçim sonuçlarının ülkemiz için hayırlı olmasını diler, seçilen belediye başkanlarımıza başarılar dileriz” dedi.  

4 Nisan 2019 , Perşembe Bu haber toplam 390 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU