Günün Tarihi:19 Nisan 2021

Sağlıklı neslin ödülleri dağıtıldı


Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda Türkiye’deki tüm okullarda uygulamaya geçirilen, bağımlılık temalı görsel ve edebi alanda eserlerin ödüllendirildiği ‘9. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması’nın İl Finali Ödül Töreni gerçekleştirildi.

Tören

Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle Türkiye’deki tüm okullarda uygulamaya geçirilen, bağımlılık temalı görsel ve edebi alanda eserlerin ödüllendirildiği ‘9. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması’nın İl Finali Ödül Törenine; Vali Ahmet Hamdi Nayir, Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Aile-Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Musa Zor, Yeşilay Cemiyeti Sakarya Şube Başkanı Fatih Kıcır, dernek yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Müdür Durmuş, öğrencileri zararlı alışkanlıklar konusunda bilinçlendirerek sağlıklı bir nesil yetiştirmek açısından eğitim camiasının önleyici rolünü kullanarak tüm öğretmenleriyle birlikte bu konuda seferber olduklarını ifade etti.

Mücadele

Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Yeşilay Sakarya Şubesinin çalışmalarının anlatıldığı tanıtım filmi izlettirilirken, ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ adlı projeye dair video gösterisi de yer aldı. Yeşilay Cemiyeti Sakarya Şube Başkanı Fatih Kıcır yaptığı konuşmada; Türkiye’nin sağlıklı geleceği için sağlıklı bir nesil gerektiğini, dünyanın bağımlılıklar konusunda en köklü ve tek sivil toplum kuruluşu olan Yeşilay’ın bu geleceği oluşturmaya 99 yıldır talip olduğunu, mücadele ettiğini ve yarın da mücadelesini sürdürmeye devam edeceğini söyledi.

Tercih

Vali Nayir, “Hz. Adem’in çocuklarının kavgasıyla başlayan ve iyilerin temsilcisi Habil, kötülerin temsilcisi Kabil olarak tarihe geçen bu mücadelede, herkes iyilerin sayısını artırmak için gayret göstermelidir. Dünya içerisindeki bu iyiler ve kötüler mücadelesi, aynı zamanda insanların içerisinde var olan o küçük dünyalarında da sürüp gitmektedir. Bizler hayallerimize iyileri alabiliriz veya kötüleri alabiliriz, fikirlerimizi iyiler üzerine kurabiliriz veya kötüler üzerine inşa edebiliriz, faaliyetlerimizi iyi bir alanda gerçekleştirebiliriz veya tercihimizi kötü bir yerde kullanabiliriz. Boş zamanımızı iyi bir hususta değerlendirebiliriz veya zararlı bir konuya ayırabiliriz. Bu mücadele dünyada olduğu gibi insanın içinde de süregelen bir mücadeledir.”

Yeşilay’ın önemi

Gönül arzu eder ki, her insan hayallerini, fikirlerini, faaliyetlerini iyiler üzerine kurgulasın, dünya daha yaşanabilir bir yer olsun diyen Vali Nayir, “Bu bizim elimizde ve bize sunulan bir tercihtir. Eğer gençlerimizi, çocuklarımızı bu şekilde yetiştirir, toplumu bu şekilde yönlendirirsek, iyilerin sayısını hem içimizde hem de dünyamızda artırmış oluruz. Hayat içerisinde birçok şey bizim elimizde bulunuyor. Eğer iyiye kullanırsak o canlılığı devam ettirecek, kötüye kullanırsak ölümlü sonuç verecek bir husus bize tercih olarak bırakılmıştır. 100 yıla yaklaşan bir gayret içerisinde toplum sağlığımız, aile sağlığımız, kişi sağlığımız için çok büyük güzellikleri hayatımıza katmak için büyük gayret içerisinde olan Yeşilay Cemiyetini kutluyorum. Bu gayret içerisinde Yeşilay’ımızın çalışmalarının çok büyük öneme sahip olduğunu da ifade etmek istiyorum.”

Güzel yarınlar

Vali Nayir, “Bugün burada güzel bir yardımlaşmanın ve dayanışmanın örneğini görebiliyoruz. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Yeşilay Cemiyetimiz, içimizdeki iyilerin sayısını, toplumdaki iyilerin sayısını artırmaya yönelik gayret sarf ediyorlar. Hayatlarına bir iyi halkayı daha ilave ettikleri için bu yarışmaya değer verip katılan öğrencilerimizi özellikle tebrik etmek istiyorum. İnşallah bunun devamı da gelecek ve nesiller bu güzelliklerden etkilendikçe daha güzel bir Türkiye, daha güzel bir yarını hep birlikte yaşayacağız” dedi.

Ödüller verildi

İlimizde Türkiye Yeşilay Cemiyeti Sakarya Şubesi ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde bağımlılık konusunda farkındalık oluşturmak üzere düzenlenen "Yeşilay 9. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yetenek yarışmasının edebi alan ve resim kategorilerinde il birincisi olan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine ödülleri Vali Ahmet Hamdi Nayir tarafından verildi. 

5 Nisan 2019 , Cuma Bu haber toplam 543 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU