Günün Tarihi:21 Haziran 2021

‘Huzur ve güven için görevdeyiz!’


Vali Ahmet Hamdi Nayir, Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Yıldönümü ve 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, müdür yardımcıları ve teşkilat mensuplarını yaptığı kabulde, “Emniyet olmadan, hizmet olmaz!” dedi.

Gece-Gündüz

Valilik makamında gerçekleşen ziyarette kabullerinden dolayı Vali Ahmet Hamdi Nayir’e teşekkür eden İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, “Polislik mesleğini icra eden her teşkilat mensubumuz ülkemizin huzur ve güveni için gece gündüz demeden görev yapıyor. Gelecek nesillere daha güzel bir vatan bırakmak için de var gücümüzle çalışıyoruz. Milli iradeyi yanımızda hissetmekte bize büyük cesaret veriyor” dedi.

En köklü kurum

Geleneğini çok önceleri oluşturmuş ve bugün de hala faaliyet gösteren kurumlardan birisi olan Emniyet Teşkilatı’nın mutlaka çok özel bir yeri olduğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Gelenekleri oturmuş Polis teşkilatımız, Jandarma teşkilatımız, Posta teşkilatımız gibi kurumlarımız, Osmanlı'dan bize miras kalan köklü teşkilatlarımızdan bazılarıdır. Sağlam geleneklere ve dolayısıyla tecrübeye sahip olmaları da, millet içerisinde duyulan güvenin varlığını eklediğimizde yürütülen hizmetin kalitesini birebir etkiliyor” dedi.

Can pahasına

Vali Nayir, “Emniyet, asayiş hizmetleri önce kendine güven duymayı gerektiriyor. Vatandaşın güvenini kaybeden bir teşkilatın, güven sağlaması da mümkün değildir. Ama görüyoruz ki bugün kolluk birimlerimizin her biri, yıllardan bu yana gelen tecrübelerini de kullanarak güven duygusunu devam ettiriyor. İnşallah hep böyle devam edecek. Bu görev can pahasına yapılan ve aynı zamanda can korumaya yönelik bir hizmet olduğundan birçok alanı da etkiliyor”

Hizmet verilmez

“Güvenlik hizmeti olmadığı takdirde eğitim hizmetini veremezsiniz, güvenlik hizmet olmadığı takdirde sağlık hizmetini veremezsiniz, birçok hizmet güvenlik hizmetine bağlıdır. Bu açıdan baktığımız zaman, Emniyet teşkilatımız kıymetini her geçen gün daha da iyi hissettiren bir teşkilat olarak kendisini gösteriyor” diye konuştu. Teşkilat mensuplarının da yıl dönümlerini can-ı gönülden kutladığını ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya’nın şahsında tüm personele görevlerinde başarılar dilediğini de sözlerine ekledi.

 

5 Nisan 2019 , Cuma Bu haber toplam 553 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU