Günün Tarihi:2 Temmuz 2022

Başkan Soykan mazbatayı aldı


Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan ve Meclis üyeleri İlçe Seçim Kurulu’na giderek Başkan Hakim Neslihan Karaoğlu’ndan mazbatasını aldı ve makamında tebrikleri kabul etti.

Seçim kurulu

31 Mart günü yapılan mahalli İdareler seçiminde AK Parti’den  Akyazı Belediye Başkanı seçilen Bilal Soykan beraberinde Meclis üyeleri, İl Başkanı Yunus Tever, İlçe Başkanı Mesut Ekrem ve Ali Dertli ile birlikte dün İlçe Seçim Kuruluna saat 10.00’da giderek İlçe Seçim Kurulu Başkanı Neslihan Karaoğlu’nun elinden mazbatalarını aldı.

Devir-teslim

Mazbatasını aldıktan sonra İlçe Seçim Kurulu’ndan ayrılan Belediye Başkanı Bilal Soykan ekibiyle birlikte Belediye binasına geldi. Belediye binasının önünde çalışanlar tarafından karşılanan Başkan Soykan’a, Yazı İşleri Müdürü Kevser Ateş çiçek taktim etti. Tek tek tebrikleri kabul eden Başkan Soykan, makamına geçerek, eski Başkan Hasan Akcan’la birlikte devir teslim tutanağını imzaladı.

Teşekkür

Tutanakların imzalanmasının ardından konuşan Belediye eski Başkanı Hasan Akcan, 5 yıllık çalışma dönemi içinde yaptıklarını kısaca anlattı ve yeni Başkan Soykan’a da hayırlı olsun temennisinde bulunarak başarı dileklerini sundu. Bilal Soykan ise, yeni bir ruh ve yeni bir hizmet aşkı ile göreve başlayacaklarını söyledi ve kendisini destekleyen Akyazılılara teşekkür ederek, “Şu andan itibaren ben bütün Akyazılı hemşerilerimin belediye başkanıyım. Hiçbir ayırım yapmadan çalışmalarımı yapacağım ve Akyazılı hemşerilerime layık olmak için gece gündüz demeden çalışacağım” dedi.

Tever’den tebrik

Destek amaçlı olarak Akyazı’ya gelen Başkan Yunus Tever, “Akyazı’da olduğu gibi seçimi kazandığımız her ilçemizde bugünden itibaren seçilen arkadaşlarımız mazbatalarını alıp görevlerinin başına geçmişlerdir. Ben İl Başkanı olarak bütün belediye başkanı arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Özellikle de verdikleri oylarla Sakarya’da ilçeler arasında ilk sırada yer alan Akyazılılara teşekkür ediyorum” dedi.

Tebrik kabulü

Devir teslim töreninden sonra Başkanlık koltuğuna oturan Bilal Soykan, tebrikleri kabul etmeye başladı. Gerçekleşen törenlere AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, AK Parti İlçe Mesut Ekrem, MHP İlçe Başkanı Ali Dertli, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Oya Asan, Sadık Bora, MHP Kadın Kolları Başkanı Gözde Keskin, her iki partinin yönetim kurulu üyeleri ile partililer katıldı.

7 Nisan 2019 , Pazar Bu haber toplam 896 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU