Günün Tarihi:8 Mayıs 2021

Öğrenciler YKS’ye hazırlanıyor


Anka Anadolu Lisesi öğrencilerine, Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı(YKS) öncesi bire bir TYT sınavı uygulaması yapıldı.

Örnek sınav

Anka Anadolu Lisesi 12 ve 11. sınıf öğrencilerine yönelik TYT prova sınavını Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde gerçekleşti. Bire bir uygulanan sınavda öğrenciler TYT’ de olduğu gibi kendi imkânları ile geldi. TYT sınavının bire bir uygulaması Sakarya Üniversitesi Kampusu Fen Edebiyat Fakültesi amfilerin de yapıldı. Anka Eğitim Kurumları Kurucusu Profesör Dr. Murat Tosun düzenlenen sınavın öğrencimizin sınav atmosferine hazırlanmaları, stres ve heyecanlarını yenmelerine yardımcı olmak adına bire bir sınavı, Sakarya Üniversitesinde düzenlendiğini belirtti.

Uygulama

Öğrenciler sınava alınırken görevliler tarafından tokalı kemerlerler teslim alındı, suların etiketleri çıkartılı, elektronik aygıt, cep telefonu, takılar alındı, okul tarafından yapılan hazırlık çalışmalarının çok iyi organize edildiği gözden kaçmadı. Gerçeğini aratmayan sınavda 10.00 kapılar kapatıldı, zamanında başlanan sınav yine tam zamanında bitirildi. Üniversitede düzenlenen sınava birçok veli öğrencisi ile beraber geldi.

7 Nisan 2019 , Pazar Bu haber toplam 502 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU