Günün Tarihi:16 Ağustos 2022

İlaç kullanımı anlatıldı


Akyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü ile Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi’nin işbirliği ile öğrencilere akılcı ilaç kullanımının önemi anlatıldı.

Tiyatro ve animasyon

Sosyal Gelişim Merkezi Salonu’nda Sakarya Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Rıdvan Karagöz’ün konuşmacı olarak katıldığı toplantıda öğrenciler için, drama sınıfının tiyatro gösterisi ile çizgi film ve animasyon gösterisi yapıldı. Dr. Rıdvan Karagöz, “ Akılcı ilaç kullanımı kişilerin klinik bulgularına ve bireysel özelliklerine göre uygun ilacı, uygun süre ve dozda, en uygun maliyetle ve kolayca sağlayabilmeleridir. Akılcı ilaç kullanımın ilkeleri de vardır. Bunlar etkinlik, güvenlilik, uygunluk ve maliyettir. Akılcı ilaç kullanımı öncelikli olarak halkın sağlığı ve toplumun çıkarını gözetir. Özellikle de antibiyotik kullanımında çok dikkatli olmalıyız.”

Teşekkür

Dr. Karagöz, bilinçsizce kullanılan ilaçların insan sağlığına yarar yerine zarar verdiğini ve doktora danışmadan hiç kimsenin ilaç kullanmaması gerektiğini belirterek,“Çok ilaç kullanmak değil doğru ilaç kullanmak insanları iyileştirir.İlaçlar ne eksik ne de fazla olmalıdır” dedi. Dr. Karagöz, toplantıya katılan öğrencilerin soruları yanıtladı. İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gülşah Yılmaz toplantıya katılan öğrencilere ve konuk Dr. Rıdvan Karagöze teşekkür etti.  Düzenlenen toplantıya İlçe Kaymakamı Yakup Güney, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanı Uz. Dr. Ali Güvey, İl Sağlık Müdürlüğü’nde görevli Dr. Mustafa Ezen, Milli Eğitim ve Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ve öğrenciler öğretmenleriyle birlikte katıldı

8 Nisan 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 691 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU