Günün Tarihi:25 Kasım 2020

Haydi çocuklar kendi bahçenizi kendiniz yapın!


Büyükşehir Belediyesi Yaşayarak Öğrenme Macera Park’ında 7-14 yaş arası çocukları toprak ve doğayla buluşturan ‘Benim Bahçem’ projesinde kayıtlar başladı.

Kayıtlar başladı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yaşayarak Öğrenme Macera Park tarafından düzenlenen ve 7-14 yaş arası çocukların katılacağı ‘Benim Bahçem’ projesinde kayıtlar başladı. 12 Nisan Cuma gününe kadar Macera Park’ta kayıtların devam edeceğini belirten Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Murat Kıroğlu, proje ve kayıtlar için detaylı bilgi almak isteyenlerin 221 40 60 numaralı telefonu arayabileceklerini dile getirdi.

Doğayla içe içe

Müdür  Kıroğlu, “‘Benim Bahçem’ projemizle çocuklarımızın çeşitli bitkileri tanımalarını, yetiştirdikleri ürünlerin gelişim aşamalarını görmelerini, birlikte iş yapabilme kültürünü kazanmalarını ve tohumdan sofraya geliş aşamalarını öğrenmelerini amaçlıyoruz. Yaklaşık üç senedir devam ettirdiğimiz ‘Benim Bahçem’ projesi ile birçok çocuğumuzun toprak ve doğa ile iç içe olmasını sağladık. Bu yılda devam edeceğimiz projemizle 30 öğrencimiz oluşturacakları hobi bahçesinde kendi sebze ve meyvelerini yetiştirecekler. Uzman eğitimcilerimiz tarafından verilecek olan derslerle çocuklar teknolojik aletlerden uzakta toprakla ve doğayla iç içe olacaklar” dedi. 

9 Nisan 2019 , Salı Bu haber toplam 390 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU