Günün Tarihi:29 Eylül 2020

Toyota’da çevre bilinci aşılanıyor


Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, sosyal sorumluluk alanındaki önemli başlıklarından eğitim ve trafik konularında topluma değer katan önemli çalışmalara imza atmayı sürdürüyor. Çevre turu ve trafik okulu aktivitelerine tüm hızıyla devam edilirken, bu yılki fabrikaya yönelik aile turları da başladı.

Sorumluluk projesi

Sosyal sorumluluk çalışmalarını ana faaliyet konularından biri olarak kabul eden Toyota Otomotiv Sanayi yatırımlarla ülke ekonomisinde büyümeyi desteklerken,  ilköğretim, ortaöğretim, lise ve üniversitelerde gerçekleştirdiği aktivitelerle de öğrencinin bilinçlenmesine ve gelişimine katkı sağlıyor. Hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projelerinde toplumun ihtiyaçlarını esas alan fabrika, faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

 

Küçük yaşta aşılanıyor

Kurulduğu günden beri ön planda tuttuğu çevre duyarlılığını, toplumun geneline yaymak adına ilkokul öğrencilerine yönelik çevre turu aktivitesi düzenleyen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, aktivitede kapsamında çocuklara yönelik fabrika gezisi organize ediyor. Fabrika gezisi yapan çocuklar çevreye duyarlı bir üretim sürecini yerinde incelerken, atık su arıtma tesisindeki sistemleri inceleme fırsatı buluyor. Ayrıca atık ayrıştırma oyunuyla öğrencilerin geri dönüşümün önemini kavrayıp çevre duyarlılıklarını geliştirmeleri sağlanan “Çevre Turu” projesine bu yıl 6 okuldan 144 öğrencinin katılımı sağlandı. Aktivite yıl boyunca devam edecek.

 

Trafikte sorumlu bireyler

Trafik konusunda erken yaşta biliç oluşturmayı hedefleyen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye,

İlköğretim öğrencilerine trafik kuralları ve trafik kurallarına uyulmasının hayati önemi konularında eğitim veriyor. Trafik güvenliği okulunda trafik ile ilgili filmler izleyip trafik ışıkları ve yaya yollarından güvenli geçiş için pratik yapan öğrenciler, emniyet kemeri ve trafikte görünürlükle ilgili uygulamaları da deneyerek öğrenme fırsatı buluyor. Yıl boyunca devam eden etkinliklerde 142 öğrenciye ulaşıldı.

 

Ödüller sahibini bulacak

Eğitime yatırımın, toplumun geleceğine yatırım olduğu inancıyla 2006 yılından bu yana teknik proje yarışmaları düzenleyen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, gençlerin yaratıcı fikirlerini destekleyip dikkatlerini bilim ve teknoloji alanına çekmeyi amaçlıyor. Bunun yanında 13 yıldır trafik güvenliği resim yarışması organize eden fabrika, temel ilkelerinden biri olan insana saygı anlayışını trafik güvenliği ile özdeşleştirerek genç nesillere de aşılıyor. Başvuruların devam ettiği iki yarışmanın ödül törenleri Mayıs ayında gerçekleştirilecek.

 

2019 aile turları start aldı

Çalışanlarının motivasyonlarını artırmak amacıyla çalışan ailelerine yönelik fabrika turları düzenleyen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, bu yılki turlara Mart itibariyle başladı. Fabrikaya misafir olan aileler, rulo sacların bir otomobile dönüşümünün tüm aşamalarına şahit oluyor.

 

9 Nisan 2019 , Salı Bu haber toplam 774 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU