Günün Tarihi:13 Temmuz 2020

‘Kansere resmen meydan okuyarak onu bitirdim!’


Adapazarı’nda akciğer kanserine yakalanmasına rağmen, KOSGEB'den aldığı hibe krediyle açtığı kebapçı dükkanda çalışarak evine katkıda bulunan Hanife Acar (40), hastanedeki tedavisi ve iş yerinde bulduğu moral sayesinde sağlığına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

3 yıl önce

Adapazarı’nda 3 yıl önce rahatsızlanarak, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giden Acar, tedavi sonrası akciğer kanseri olduğunu öğrendi. Ailesiyle büyük üzüntü yaşamasına rağmen hayata küsmeyen Acar, bir yandan kemoterapi tedavisi gördü bir yandan da KOSGEB'den aldığı hibe krediyle kendisine kebapçı dükkanı açtı.

Moral buldu

Çalışanlarıyla her gün dükkanında müşterilerine pide, kebap ve dönerleri hazırlayan Hanife Usta, gördüğü tedavi ve iş yerinde bulduğu moral sayesinde yeniden sağlığına kavuştu.

Meydan okudum

Hanife Acar, 3 yıl evvel hasta olduğunu öğrenince ilk başta hayatın artık kendisi için bittiği yönünde şeyler düşündüğünü fakat pes etmediğini belirterek, “

Hastalığı yenmek için çok kararlı oldum. En büyük destekçim de KOSGEB oldu. Hastalığı yenmek için bir hedef belirlemiştim, dükkan açacaktım. Araştırma içerisine girdim ve KOSGEB kurslarına katıldım” dedi.

Unutuyorum

Aldığı hibe kredisi ile kebapçı dükkanı açtığını söyleyen Acar, “Dükkanımı açtığımda kendimi tamamen işime verdim. İş yerimde hem çalışıyorum hem de kanser tedavisini görmeye başladım. Kendimi işime odakladım ve hastalığımı unutmaya çalıştım." diye konuştu.

Bitirdim

İş yerindeki ustasının kendisine hep moral verdiğini ifade eden Acar, "Hastalığım boyunca bana devamlı yardımcı olmuştur, kendisinden Allah razı olsun. Hastalığı gayretle azimle yenmeyi başardım. Allah'ın yardımıyla hastalığımızı yendik, işimizi de yaptık. KOSGEB desteğiyle çalışarak ikinci şubemizi bile açtık. Kansere resmen meydan okuyarak onu bitirdim” dedi.

Beni yenemez

İnsanın hastalığını öğrenince büyük psikoloji altına girdiğini ama o psikolojinin altında kalmadığını vurgulayan Acar, “Bu hastalık beni yenemez çünkü bu doğuştan yoktu, hasta olan arkadaşlar hastalığın altında kalmasınlar. Kendilerine bir hedef belirleyip o hedeflerini gerçekleştirsinler. Kendine bir hedef belirlediğinde aşamayacağın hastalık yoktur."

Yanında olduk

Acar ile beraber çalışan Zihni Duran da kendisine hastalığı yenmesi için ellerinden gelen bütün desteği verdiklerini belirterek, yaptığı çalışmaların onun hastalığını bitirdiğini dile getirdi.  Acar'a kebap, döner ve pide yapmayı öğrettiğini aktaran Duran, "Şimdi hedefi daha büyük ve hedeflerini gerçekleştirecek. Mücadele vererek, çalışarak kanseri yendi. Bizler her zaman yanında olduk, 3 yıl savaştı, galip geldi." şeklinde konuştu. 

10 Nisan 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 439 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU