Günün Tarihi:29 Temmuz 2021

Siyaset psikolojisi konuşuldu


Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde, Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay’ın koordinatörlüğünde “Siyaset Psikolojisi” konuşuldu.

Kişilik analizi

Akademik Kültürel Çalışmalar programı kapsamında gerçekleştirilen “Siyaset Psikolojisi” dersinde siyaset psikolojisinin çözümlemesi katılımcılarla birlikte yapılırken, Türk dış politikasında önemli yer edinmiş siyasetçilerin kişilikleri analiz ediliyor. Siyaset psikolojisinin; toplumların ve ulusların birbirleriyle ya da liderleriyle olan ilişkilerini gözlemlemeyi amaçladığını belirten Prof. Sarıbay, bu noktada en önemli iletişim kaynağı olan medyanın etkisini de siyasetçilerin davranışları ekseninde ele alarak, akademi öğrencileriyle paylaştı. Farklı düşünürlerin siyaset psikolojisi üzerine yaklaşımlarını da katılımcılara aktaran Prof. Dr. Sarıbay, siyaset psikolojisinin sorunlara bütünleyici bir anlayışla yaklaştığını ifade etti.

11 Nisan 2019 , Perşembe Bu haber toplam 573 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU