Günün Tarihi:5 Aralık 2021

Ferizli'de yazlar rahat geçecek


Ferizli’de 6 mahalleye SASKİ tarafından Sapanca Gölü suyunun yanı sıra alternatif kaynak suyu ulaştırmak için 2 kilometrelik hat inşa ediliyor. Hattın devreye alınmasının ardından özellikle yaz aylarında mevcut deponun yükünün artması neticesinde yaşanan su yetersizliği sorunu tamamen çözüme kavuşturulacak.

Sorun çözülecek

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından içmesuyu hizmet kalitesini daha üst seviyelere taşımak amacıyla gerçekleştirilen altyapı çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda Ferizli’nin altı mahallesine Sapanca Gölü suyunun yanı sıra alternatif kaynak oluşturacak yeni bir hat çalışması daha gerçekleştiriliyor. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Sezar Ercan, inşa ettikleri yeni hatla bölgede özellikle yaz aylarında yaşanan su yetersizliği sorununu tamamen ortadan kaldıracaklarını söyledi.

Hidrofor

Ercan, “Yaz aylarında tarımsal nüfusun artış göstermesiyle birlikte toplam 8 bin kişilik nüfusa su sağlayan 500 metreküp hacmindeki Tahirağa içmesuyu deposunda önemli bir yük oluşuyor. Bu yükü azaltmak amacıyla yaz ayları da gelmeden önce çalışmalarımızı başlattık. 200 metreküplük Sarıahmetler deposundan 2 kilometrelik bir içmesuyu hattı imalatı yapıyoruz. Bu hatla Doğancı’da bulunan ve saniyede 10 litre debiye sahip olan kaynak suyunu toplam 2 bin nüfuslu Sarıahmetler, Tokat, Teberik, Abdürrezzak, Hocaoğlu ve Doğancı Mahallelerine ulaştıracağız. Depo kotundan daha yüksekte bulunan hanelere su sağlamak amacıyla hidrofor sistemi kuracağız. Sapanca Gölü’nün yanı sıra alternatif kaynağa kavuşan mahallelerimizde su yetersizliği problemi yaşanmayacak. Ekiplerimiz çalışmalarını kısa süre içerisinde tamamlayacak. İçmesuyuna yönelik çalışmalarımız şehir genelinde devam edecek” dedi.

11 Nisan 2019 , Perşembe Bu haber toplam 586 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU