Günün Tarihi:19 Ağustos 2022

Minikler eller fidan dikti


ÇEKUD Derneği, Türkiye’nin 81 ilinde ve dünyanın farklı noktalarında aynı anda onbinlerce fidan ve tohumu toprakla buluşturarak kırılması güç bir rekora imza attı.

Güç bir rekor

ÇEKUD tarafından geçen yıl başlatılan ve kamuoyunda yankı uyandıran “Köklerimiz Bu Topraklarda” konseptli doğayla buluşma ve fidan dikme etkinliğinin bu yıl ikincisi gerçekleştirildi. Türkiye’nin 81 ilinin tamamında, büyük ilçelerde ve ÇEKUD’un yurt dışı gönüllü danışmanlarının katkısıyla dünyanın farklı şehirlerinde saat 13.00’te aynı anda başlayan etkinlik kapsamında onlinlerce fidan ve tohum toprakla buluştu. Tüm merkezlerde aynı anda fidan dikilmesiyle kırılması güç bir rekor denemesi de başarıyla gerçekleştirilmiş oldu.

 

Gönüllü ordusu

Söğütlü Akgöl kenarındaki etkinliğe ÇEKUD Marmara Temsilcisi Prof. Dr. Ahmet Alp, Sakarya Temsilcisi Doç. Dr. Özer Uygun, Agâh Sosyal Gelişim Derneği, Sakarya Gençlik Kulübü izcileri ve çok sayıda ÇEKUD gönüllüsünden oluşan 100’ü aşkın kişi katıldı. Prof. Dr. Ahmet Alp’in konuşmasının ardından 1000’den fazla fidan Söğütlü Akgöl kenarındaki yamaçlarda toprakla buluşturuldu.

 

Doğa dostları

Projenin amacının, çevre duyarlılığının ve ağaçlandırmanın öneminin toplumun her kesiminde pozitif yönde algılanmasına ve benimsenmesine katkı sağlamak olduğunu kaydeden ÇEKUD Başkanı Av. Muzaffer Özcan, “Etkinliğimiz, ülkemizde ve dünyada bu alanda bir ilk olma özelliği taşıyor. Özellikle 81 ilde aynı anda fidan ve tohumları toprakla buluşturarak anlamlı bir rekor kırmış olduk. Bu bir rekor denemesinden öte çevreye yönelik bir farkındalık hareketidir. Bu anlamlı etkinliğe iştirak eden on binlerce çevre ve doğa dostuna teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

Minikler eller

Etkinliğe Adapazarı 21 Haziran İlkokulu 1/B Sınıfı Öğretmeni Gülten Yalgın ve öğrencileri ile 1/C Sınıfı Öğretmenleri Ayçe Arslan ile öğrencileri de katılarak fidan dikerek büyük mutluluk yaşadılar. Minik eller ilk kez fidanları toprakla buluşturmanın heyecanını yaşadılar.

 

11 Nisan 2019 , Perşembe Bu haber toplam 671 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU