Günün Tarihi:17 Mayıs 2021

Minikler afete hazırlanıyor


Anaokulu öğrencileri Afet ve Acil Durumlarda neler yapılması gerektiğini AFAD eğitmenlerinin verdiği eğitim ve tatbikatlar ile öğreniyorlar.

AFAD tarafından öğrencilere yönelik ‘Afet Bilinci’ eğitimlerimiz Serdivan Neşe Erbek Anaokulu öğrencileri ile devam etti. AFAD eğitmenleri tarafından gerçekleşen eğitimlerde öğrencilere; afet, deprem, heyelan nedir, afetler öncesi, sırası, sonrası neler yapabileceğimiz ve hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı öğretiliyor. Afetler sonrası ilk 72 saat, il ve ülkemizde meydana gelen afet türleri, afet çantasının önemi ve içinde neler olması gerektiği, yangın durumlarında neler yapılması gerektiği, afet anında binadan tahliye olma, öğrencilere olası afet anında yaşam üçgeni oluşturulması gerektiği aktarılarak, eğitimler tahliye tatbikatı yapılması ile sona erdi. Eğitim sonunda minik öğrencilere yönelik DASK ve AFAD Afet bilgilendirme materyalleri dağıtıldı.

 

12 Nisan 2019 , Cuma Bu haber toplam 595 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU