Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

Karasu’da robot başarısı


Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,Yıldız Savaşları Robot Yarışmasında ikinci oldu

Yarışmaya katılan

Yıldız Teknik Üniversitesinin düzenlediği Yıldız Savaşları robot yarışmasına katılan, Karasu Şehit Hasan Keleş MTAL Bilişim Teknolojileri Alanı 11-F sınıfı Web Tasarımcılığı dalı öğrencilerinden Mücahit Güner, Bülent Özkan, Emir Şükür, Beytullah Yılmaz, Faruk Tokgöz  “Mini Sumo Çizgi İzleyen ve Labirent Çözen”  kategorilerinde, 260 robot arasında ikinci olarak büyük başarı elde ettiler.

 

Kıl payı kaçırdı

Alan şefi Mehmet Çiftçi; toplamda 8 adet robotla katıldıkları yarışmada birinciliği kıl payı kaçırdıklarını ancak ilerleyen zamanlarda yapılacak yarışmalarda birincilik için mücadele vereceklerini ifade etti.  Öte yandan aynı yarışma ekibi öğrencileri geçtiğimiz hafta sonunda Gebze Üniversitesinin bu yıl 2.sini düzenlediği “KelebekRo” robot yarışmasına Mini Sumo,Çizgi izleyen ve Arazi kategorilerinde 7 robotla katıldı. Öğrenciler “Mini Sumo”  kategorisinde 140 robot arasından 8 robot arasına girme başarısını gösterdiler.

 

Samsuna gitti

Okulun Bilişim Bölümü Alan Şefi Mehmet Çiftçi,ard arda yapılan iki yarışmanın ardından öğrencileri ile birlikte 13.MEB Uluslararası robot yarışmasına katılmak için Samsun’a gitti. Yarışmada Karasu’lu öğrenciler; Yumurta Toplayan Robot(1),İnsansı Robot(1),Mini Sumo(4),Çizgi İzleyen (3),Hızlı çizgi izleyen(1) ve sumo robot(1) olmak üzere toplamda 11 adet robotla yarışacak. 

14 Nisan 2019 , Pazar Bu haber toplam 728 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU