Günün Tarihi:28 Kasım 2020

Suda kurtarma nasıl olmalı?


Sakarya Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerince Sapanca Gölü'nde 3 gün süren, gerçeğini aratmayan su üstü arama ve kurtarma eğitim tatbikatı gerçekleştirildi.

35 personel

AFAD ekiplerinin olası afet ve acil durumlara karşı hazırlıklı olmak amacıyla eğitim ve tatbikatları kapsamında Sapanca Gölü'nde 3 günlük su üstü arama ve kurtarma eğitim tatbikatı gerçekleştirildi. Gerçeğini aratmayan tatbikata AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, Arama Kurtarma Birlik Müdürü Dr. Özge Aktaş Panta, 35 personel katıldı.

Akıntıda kaçış

Tatbikat sırasında 3 bot, 4 araç kullanıldı. Eğitimlerin birinci gününde su üstü kurtarmanın tanıtımı, su üstü kurtarmada haberleşme, nehir akıntılarında kaçış yolları ve suya giriş teknikleri öğretildi.

Kıyıya alma

Eğitimlerin 2. gününde yüzme, ip kullanma, atma, toplama ve su üstü kurtarma ekibinin hareket tarzı gösterildi. Eğitimlerin 3’üncü gününde ise ekipler kazazedeyi kıyıya alma, akıntıda yürüyüş ve bottan kazazedeye müdahale teknikleri öğretildi. Eğitimler gerçekleşen muhteşem tatbikatla sona erdi.

 

 

14 Nisan 2019 , Pazar Bu haber toplam 689 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU