Günün Tarihi:29 Eylül 2020

Çanakkale için engel yok


Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Sapanca Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi adı altında işitme engelli vatandaşlarımızla Çanakkale’nin 104. Yıldönümünü anmak adına Çanakkale gezisi gerçekleştirdi.

İşitme engelli

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Sapanca Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri, “Dışımdaki Sessizliğimin İçindeki Sesi Ol” sloganları ile işitme engelli vatandaşlarımızla Çanakkale’nin 104. Yıldönümünü anmak adına düzenlemiş oldukları Çanakkale gezisini SATSO Turizm Komisyonu Başkanı Taner Belge’nin sponsorluğunda gerçekleştirdiler.

 

Güzel bir şey

Sosyal sorumluluk projesi olan etkinliğe; Sapanca Meslek Yüksekokulu proje ekibi, Sağırlar Eğitim Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği üyeleri, çevirmen Hatice Balcı, fotoğrafçı Orkun Kaya ve rehber Erdoğan Gündoğdu katılım sağladı. Öğrencilerin yaptığı sosyal sorumluluk projesini değerlendiren ve bu zamana kadar beni duyan insanların gözlerinde bu duyguyu içten yaşadıklarını görmediğini belirten rehber Erdoğan,“Ben bir sürü insana rehberlik ettim fakat beni duyanların gözlerinde bu sevdayı bu hüznü bu kadar içten yaşadıklarına hiçbir zaman şahit olmadım. Siz öğrenciler o kadar güzel bir şey yaptınız ki bu insanlara burada olma fırsatı sundunuz ve bende böylesine güzel bir proje yapıp bana da rehberlik etme imkanı sağladığınız için hepinize teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

 

Yüzüm hediyesi

Öğrencilere Çanakkale nişan yüzüğünün anısını anlatarak öğrencilere yüzük hediye etti. Öğrencilerimiz de 1 gün boyunca her şeylerini paylaştıkları işitme engelli vatandaşlarla artan yüzüklerini de paylaştı. Aynı zamanda Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasıyla gençlere birçok tebrik mesajları geldi.

 

15 Nisan 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 562 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU