Günün Tarihi:2 Haziran 2020

Balkan Göçmenleri istişarede


Sakarya Balkan Göçmenleri Derneği Yönetim kurulu toplantısında yapılan çalışmaları değerlendirdi.

Yaz sezonunda

Elagant Restorant’ta Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Basın Medya Tanıtım Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Ulu,  Sakarya Balkan Göçmenleri Derneği Başkanı Erdinç Bilaloğlu ve Yönetim kurulu üyelerinin de katılımı ile gerçekleşen toplantıda, 2018 yılında yapılan çalışmaları ve 2019 yaz sezonunda yapılacaklar ele istişare edildi.

 

Dernek binası

Sakarya Balkan Göçmenleri Derneği Başkanı Erdinç Bilaloğlu, “2018 yılında Beşköprü’de derneğimize ait olan Beşköprü camisinin bitişiğindeki arsamıza 3 katlı sosyal kültürel hizmetlerin verileceği ve toplantı salonların olacağı,  dernek üyelerimizin ve diğer misafirlerimizin ağırlanacağı binamızın temelini attık ve imkanlarımız dahilinde ise  yükseltmeye çalışıyoruz. Bu konuda iş adamlarımıza, hemşerilerimizin ziyaretleri sürüyor. hedefimiz 2019 yılının sonunda kaba inşaatını bitirmek olacaktır. Aynı zamanda da derneğimin üye kayıtlarımızda güncelleyip yeni kayıtlarımıza başladık” dedi.

 

Dernek gönül işi

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Basın Yayın Medya Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Ulu ise, “Konfederasyonumuza bağlı olan federasyonlarımıza ve  derneklerimize destek vermeye devam edeceğiz. Genel Başkanımız  Zürfettin Hacıoğlu ve diğer genel başkan yardımcılarımız çeşitli bölgelerde düzenlenen toplantılara katılmaya gayret gösteriyor. Derneklerimizin çalışmalarını değerlendirip daha sonrada konfederasyon yönetiminde gündemler halinde değerlendiriyoruz. Dernekçilik gönül işidir ve bu işin ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Biz kültürümüzü g3elecek kuşaklara bırakmak için çalışmalara devam edeceğiz” dedi.

16 Nisan 2019 , Salı Bu haber toplam 447 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU