Günün Tarihi:18 Nisan 2021

Elmas’tan SUBÜ’ye destek


YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas SUBÜ Stratejik Plan çalışmalarına destek verdi.

Sağlam adımlar

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ), Stratejik Plan Çalışmalarını masaya yatırdı. Toplantı; Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Üniversite Senatosu ve Stratejik Plan Komisyonu’nun katılımıyla gerçekleşti. Prof. Dr. Elmas, üniversitenin gerçekleştireceği dijital dönüşüm ve eğitim öğretim süreçlerindeki iyileştirmeleriyle, gelecek vizyonunu oluşturarak hedeflerine sağlam adımlarla gideceğini vurguladı.

Değişim

SUBÜ Senato Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan YÖKAK Başkanı Elmas, yeni üniversitenin birçok alanda yeni başlangıçları hayata geçirebilecek özelliklerde olduğuna vurgulayarak, “Sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada üniversiteler bir değişim-dönüşüm süreci içerisinde. Başta YÖK olmak üzere sorumlu tüm kuruluşlar da bu değişim sürecini önemli ölçüde destekliyor ve hayatın dinamiklerine bağlı olarak kendilerini değiştirmeye çalışıyorlar. Teknolojinin hızlı ilerleyişine karşılık üniversitelerin uyum sürecinin de hızlanması gerektiğini görüyoruz. Bu hususta dijital yetkinlik, kompleks problemleri çözebilme yetenekleri, iletişim yetkinlikleri, analitik /kritik düşünme ve değerlere bağlılık ön plana çıkıyor.”

Gelecek

Elmas, “Önemli değişkenlere karşılık da çevik liderlik, bütünleşik yönetim, kolay ve anlaşılır bilgi sistemleri kavramlarının güçlenmesi gerekiyor. YÖKAK olarak bizler de üniversitelerin sahip oldukları özelliklerini ön plana çıkaracak bir atmosfer oluşturmaya çalışıyoruz. SUBÜ üniversite, sanayi ve sektör işbirlikleriyle öne çıkan ve paydaşlarıyla önemli bağları olan bir üniversitemiz. Misyonu çok önemli, buranın doğru yapılandırılması, verilen eğitimlerin sektörün ve geleceğin beklentilerine yönelik güncellenmesi ve sağlam temelli bir vizyon ortaya konulması büyük önem taşıyor. Üniversitemiz yeni olmasına rağmen tecrübeli ve dinamik bir ekibe sahip, bu konuda iyi çalışmalar ortaya koyacaklarına inanıyorum. Başta Rektörümüz olmak üzere tüm ekibe kolaylıklar ve başarılar diliyorum.”

Çağın gerekleri

Rektör  Sarıbıyık, Prof. Dr. Elmas’ın toplantıya katılmasından ve üniversiteye verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, “ Toplumla, kurum ve kuruluşlarla, yerel yönetimlerle, sivil toplum örgütleri ve öğrencilerle birlikte sıkı bir diyaloğumuz ve güçlü bağlarımız var. Üniversitemizin bu birlikteliklerle çok daha güçlü olacağına inanıyorum” dedi. Üniversite olarak, Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) hedeflediği çağın gerekliliklerine uygun değişim ve dönüşüm sürecini yakından takip ettiklerini ve yoğun bir mesaiyle çalışıldığını belirten Rektör Sarıbıyık, misyon, vizyon ve stratejiler gibi kurumsal değerlerin yanı sıra tüm çalışmaların paydaşlarla birlikte hareket edilerek belirlendiğini söyledi.

Kalite

SAÜ Akademik Değerlendirme ve Kalite Kurulu Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Canvar Kahveci’nin de eşlik ettiği toplantıda  SAÜ’nün strateji ve kalite alanındaki tecrübeleri de konuşuldu. Kahveci, toplantıda yaptığı değerlendirmede, stratejik planlama sürecinde liderlerin süreci sahiplenmesinin rolünün önemli olduğunu vurguladı.  Toplantı, karşılıklı istişareler, gerçekleşen yenilikçi ve farklı uygulamalar, yapılacak çalışmalar hakkında Senato Üyeleriyle yapılan paylaşımlarla yaklaşık 3 saat sürdü. 

17 Nisan 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 580 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU