Günün Tarihi:4 Haziran 2020

Trabzonlulardan konser


Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği Türk Sanat Müziği korosunun Sakarya Üniversitesi Kongre merkezinde verdiği konser yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Sevilen eserler

Konser öncesinde saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından bir konuşma yapan Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı Dr. Zeynep Öz, bu sene altıncısı düzenlenen Türk sanat müziği korosunun derneğin önemli faaliyetlerinden sadece biri olduğunu belirterek düzenledikleri her konserde bilinen ve sevilen eserlerin yanında, hiç duyulmayan ve bilinmeyen eserlere de yer vermeye çalıştıklarını söyledi.

 

Geleneğine

Dernek Başkanı Öz, “Ama okudukça, dinledikçe, söyledikçe daha önce tanışmadığımız için üzüldük hep. Ve teşekkür ettik hocamıza her defasında bizi yüreklendirip, heveslendirip, destekleyip,vaz geçmediği için. Elbette koronun sesini bastıracak kadar sizlerin de katılacağı bir çok eser var bu konserimizde. Yerinizde oturmakta zorlanacağınız Trabzon türküleri de dinleyeceksiniz.Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği olarak kökenimiz olan kente, kültürüne, insanına, geleneğine sahip çıkmaya çalışıyoruz. Ama bunu yaşadığımız kent olan Sakaryanın insanıyla beraber yapıyoruz.Tüm faaliyetlerimiz tüm Sakaryalı dostlarımıza açıktır. Ve biliyoruz ki farklılıklarımız bizi de şehrimizi de zenginleştirip güzelleştiriyor. Bu vesile ile konserde emeği geçen bütün herkese teşekkür ediyoum” dedi.

 

Beğeni topladı

Sunuculuğunu Aydanur Dürüsel’in yaptığı, Şef Ayten Yüksel yönetimindeki konsere Sakarya Baro Başkanı Abdurrahim Burak, MHP Serdivan İlçe Başkanı İbrahim İskender, Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği eski başkanları Yusuf Mısırlıoğlu, Abdurrahman Çakar, Yılmaz Öztürk, Ahmet Tufan Demicioğlu ve dernek yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.  İki bölümden oluşan konserin sonunda Serdivan sahne sanatları

horon ekibinin sergilediği oyun ise büyük bir beğeni ile izlendi.

 

17 Nisan 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 547 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU