Günün Tarihi:11 Temmuz 2020

SESOB pide fiyatlarını açıklandı


SESOB Başkanı Hasan Alişan dün düzenlediği basın toplantısı ile Ramazan Ayı’nda uygulanacak olan fide fiyat tarifesini açıkladı.

İyi dengelemek

SESOB’un görevleri arasında esnaf ve sanatkarların ürettikleri mal ve hizmetlerin fiyatlarını belirleme yetkisinin de bulunduğunu dile getiren Alişan, “ Üretici de tüketici de bizim esnafımız aradaki teraziyi iyi dengelemek zorundayız. İlgili meslek odalarının talepleri

birliğimizce değerlendirir ve onayını verilir” dedi.

 

Türkiye’de en iyisi

Ramazan’ın olmazsa olmazlarından bir tanesininRamazan Pide’si olduğunu ifade eden Alişan, “ İlgili meslek odamız bu seneki fiyatlarla alakalı bizden talepte bulundu. Fırıncı esnafımızın üreteceği pidelerin fiyatlarının günün şartlarına göre revize edilmesi talebi bu. Kaliteli ürünlerin üretilmesi için bu düzenleme şart. Sakarya’da üretilen ekmek ve pideler Türkiye’deki en iyilerden bir tanesidir. Bunu kabul etmemiz lazım. Kalite ve üretim becerisi son derece önemli” şeklinde konuştu.

 

Haklı ve adil

Alişan, yüzde 11.9’luk artık ile 370 gram pidenin 3 lira, yüzde 12.5’lik bir artışla 560 gram pidenin 4 lira 50 kuruluş ve 650 gram pidenin 5 liradan satılacağını söyleyerek, “Bu oranlar keyfi yapılmadıTürkiye’de enflasyon yüzde 26’larda ise esnaf ve sanatkarın ürettiği malın yüzde 10 ortalaması ile zamlandığının görülmesi gerekiyor. Bu sektörde çalışan arkadaşlarımız için yüzde 26’lık bir enflasyon ortamında yüzde 10’luk bir artış taleplerinin haklı ve adil olduğunu düşünüyorum” dedi. 

21 Nisan 2019 , Pazar Bu haber toplam 742 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU