Özkoç şiirlerini sevenleriyle buluşturdu22 Nisan 2019, Pazartesi

İmza günü

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un kardeşi Şair, Ressam ve Fotoğraf Sanatçısı Belgin Özkoç şiirlerini ‘Gel Kıyalım Şiirlere’ isimli kitapta bir araya getirdi. Sakarya Şairler ve Yazarlar Derneği önceki gün Belgin Özkoç’unkitabı için Elegante Kafe’de imza günü gerçekleştirdi.

 

Yüreğin yanması

İmza gününe Milletvekili Engin Özkoç’un yanı sıra CHP Parti Meclisi Üyesi Ayça Taşkent, CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, Sanatçı Hasan Cihat Örter ve çok sayıda sanatsever katıldı. Davetlilerle tek tek ilgilenen ve kitaplarını imzalayan Belgin Özkoç etkinlikte yaptığı konuşmada, “Bir aşk şiiri yazmak için şairin önce kendisinin yanması gerekiyor. Daha sonra da yazdıklarıyla okurlarının yüreğini yakması gerekiyor. Bu zorlu bir serüven oldu. Bu serüvende ve bu mutlu günümde beni yalnız bırakmayarak destek olan herkese teşekkür ederim” dedi.

 

Büyük destekçi

Belgin Özkoç’un ardından bir konuşma gerçekleştiren abisi CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, erken yaşta babalarını kaybettiklerini hatırlatarak, kendisinin bu günlere gelirken en büyük destekçisi olan kardeşi Belgin Özkoç’a teşekkür etti. Engin Özkoç, “Aile gerçekten önemlidir. Herkes benim yaşım büyük diye Belgin’e benim yardımcı olduğumu düşünüyor ama her şey yaşla bitmiyor. Bu sebeple birinci ailemin yanı sıra ikinci ailem olan Cumhuriyet Halk Partisi üyelerine de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bu haber toplam 830 defa okundu.

Resim Galerisi