Günün Tarihi:7 Temmuz 2020

Arifiye’de 23 Nisan heyecanı


Sakarya 14’ncü Uluslararası Egemenlik Haftası Halkoyunları Festivalinin Arifiye Programı, büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Kültür Merkezinde

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, Sakarya Valiliği tarafından Geleneksel hale getirilerek bu yıl 14’ncüsü düzenlenen Uluslararası Egemenlik Haftası Halkoyunları Festivalinin Arifiye Programı Belediye Kültür Merkezinde yapıldı.

Halk dansları

Festivalin Arifiye programında Azerbeycan, Arnavutluk, Makedonya, Bosna Hersek, Sırbistan, Rusya, Gagauzya, Kosova ve Türkiye’den Hatay, Ankara ve Sakarya Halk Oyunları ekipleri katılarak renkli görüntüler yaşattılar. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile aziz şehitlerimizin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda, açılış konuşmasını Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptı.

Geleneksel

Başkan Karakullukçu, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, Sakarya Valiliğimizce geleneksel hale getirilerek bu yıl 14’ncüsü düzenlenen Uluslararası Egemenlik Haftası Halkoyunları Festivalinin hazırlanmasında, başta Sayın Valimiz Ahmet Hamdi Nayir olmak üzere, emeği geçen herkese ve festivale katılan değerli halk oyunları ekiplerine çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

En büyük arzu

Karakullukçu, “Ülkeler arasında kültür etkileşimine, çocuklarımızın birbirini tanımasına ve kaynaşmasına vesile olan bu tür organizasyonların yapılması en büyük arzumuz. Ben, sözü fazla uzatmadan Arifiye’mize hoş geldiniz diyor, sahneyi değerli misafirlerimize bırakıyorum” Dedi.

Plaket takdimi

Programa katılan halk oyunları ekiplerinin bir birinden güzel dansları, Arifiye Belediyesi Kültür Merkezini hınca hınç dolduran Arifiye’lilerin büyük beğenisini kazandı. Program sonunda, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu konuk ekiplere, festivale yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti. 

23 Nisan 2019 , Salı Bu haber toplam 799 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU