Günün Tarihi:11 Temmuz 2020

CHP’den istifa çağrısı!


Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütü, önceki gün Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yapılan saldırıyı kınamak için dün bir basın açıklaması düzenledi.

Adapazarı Kültür Merkezi önünde düzenlenen basın açıklamasına İl Başkanı Erdoğan Isır, Parti Meclisi Üyesi Ayça Taşkent, Demokrat Parti İl Başkanı İsmail Ergül’ün yanı sıra ilçe başkanları, parti yöneticileri ve çok sayıda partili ile vatandaşlar katıldı. İl Başkanı Isır tarafından gerçekleştirilen açıklamada Ankara'da katıldığı şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na saldıranlar ve saldırı sonrasında Milli Savunma Bakanının yaptığı konuşmaya tepki gösterilirken Başkan Erdoğan Isır, "Ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidinin cenaze töreninde bu törene katılan tek siyasi parti Genel Başkanı, CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu saldırı aynı zamanda şehidimiz ve ailesine karşı yapılmış büyük bir saygısızlıktır. Yapılan sıradan bir protesto ya da provakasyon değildir. Bu saldırı; ülkemizin demokrasisi ile iç huzuruna yapılmış bir saldırıdır. Kim CHP ve CHP'lileri hedef gösteriyorsa, kimler CHP'lilerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat veriyorsa, Gazi Mustafa Kemal'in ikinci büyük eseri CHP'ye kimler tehditte bulunduysa bu saldırının alt yapısını hazırlayan onlardır. Bundan siyasi rant bekleyenlerde saldırıda pay sahibidir. Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi parçalamaya çalışanlarla gazetelerde şehit cenazeleri üzerinden ayrıştırma yapanlarda aynı emperyalist güçlerin hizmetkarlarıdırlar. Aralarında açık bir amaç birliği vardır. Biz bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayakta durmaya devam edeceğiz. Türkiye'yi korku ve terör ortamına sürükleyenlere karşı durmaya devam edeceğiz. Cevaplandırılması gereken birçok soru vardır. Bu girişimin sahibi bellidir. Saldırıya seyirci kalanlar hakkında derhal işlem yapılmalı ve Ankara Valisi ile İçişleri Bakanı daha önce sarf ettiği sözler dikkate alınarak derhal istifa etmelidirler” dedi. 

23 Nisan 2019 , Salı Bu haber toplam 837 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU