Günün Tarihi:15 Ocak 2021

Çocuk hastalara mini konser


Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıları Merkezi Çocuk Acil bölümünde hasta çocuklar için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen etkinlik hasta çocuklara moral verdi.

Moral

Hasta çocukların onlara ait olan bugünde hastanede geçirdiği zamanın kaybını telafi etmek için hastane personeli ve konservatuvar bölümü öğrencileri yaptıkları müzik etkinliği ile hasta çocuklara moral verdi. Çocuk acil bölümünü balon ve bayraklarla süslenerek adeta mini bir konser alanı oluşturulan bölümde etkinliğin aile ve çocukları tarafından büyük beğeni ile karşılandı. Başhekim Op. Dr. Hatice Sıçramaz, “23 Nisan dolayısıyla çocuklarda bir coşku var tabi ama rahatsız olup hastaneye gelenler bu coşkuyu yaşayamıyorlar, hastalıkları nedeniyle. Bizde ne yapabiliriz diye düşündük. Musikinin aile ve hastalarına enerji vereceğini düşünerek böyle küçük bir müzik etkinliği gerçekleştirdik.”

Mutluluk

Sıçramaz, “Etkinliği takip ettim; hem getiren hasta yakınları hem de çocuklarda çok büyük bir mutluluk oluştu, onları öyle görünce yaptığımız iş sonucu mutlu olduk bizde. Bu fikir bende birçok şey çağrıştırdı, musikinin hastanelerde olması gerektiğini her zaman düşünüyorum, sükunet meydana getiriyor. Etkinlik başlamadan önce kapılarda hastalar yığılmış halde bir gerginlik vardı ama bu etkinlik ile birlikte bir sükunet ortaya çıktı, herkes müziğe eşlik etti. Belki bekleyeceği sırayı daha rahatlıkla bekledi. Etkinliğin faydalı olduğunu gördüm ve bu tür etkinlikleri daha fazla geliştirebilmeliyiz” dedi.

Hasta yakını

Yapılan etkinliğin hasta olan çocuğuna moral olduğunu söyleyen hasta yakını Murat Saral, “Oğlumu, Sakarya’ya hasta olan dedesini ziyaret etmesi için getirdim. Daha sonrasında çocuğumuz hastalandı. Ateşi çıkınca hastaneye geldik. Çocuğum hem dedesine hem de kendi hastalığına üzüldü. Bu hastaneye geldiğimizde böyle bir etkinlik ile karşılaştık. 23 Nisan dolayısıyla yapılan bu etkinlik çok güzel olmuş. Oğlumda bu etkinlik sayesinde biraz moral buldu, yapanların emeğine sağlık, çok memnun kaldık” şeklinde konuştu.

Şenlik

Etkinlikte moralinin düzeldiğini ve etkinliği organize edenlere teşekkür eden hasta çocuk Ömer Faruk Saral ise, “Hastalandım ve hastaneye geldik. Burada şenliğin olduğunu görünce moralim düzeldi. Etkinliği düzenleyen herkese teşekkür ediyorum. Herkesin 23 Nisan Bayramı kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

 

25 Nisan 2019 , Perşembe Bu haber toplam 580 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU