Günün Tarihi:4 Temmuz 2020

Ağaçlar kitap açtı


Sapanca MYO öğrencileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle sosyal medya üzerinden topladıkları çocuk kitapları ağaçlara asarak çocukların hizmetine sundu.

2 bin kitap

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi(SUBÜ) Sapanca MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle sosyal sorumluluk projesine imza attı. “Ağaçlar Kitap Açacak” adı altında Sapanca Uzunkum Park’ta gerçekleştirilen etkinliğe, ilçe protokolü ve vatandaş katkı verdi.  Proje ekibinde yer alan öğrencilerin sosyal medya ve diğer iletişim kanallarını kullanarak oluşturduğu kampanya sonucunda üniversite öğrencileri ve halktan 2 bin civarında çocuk kitabı toplandı. Toplanıp ağaçlara asılan çocuk kitapları öğrenciler tarafından saniyeler içinde kapışıldı.

Yoğun ilgi

Öğrenci ve velilerin yoğun katılım gösterdiği etkinlikte,  çocuklar kendileri için oluşturulan eğlence alanlarında 23 Nisan’ın coşkusunu doyasıya yaşadı. Karnaval havası içinde gün boyu eğlenen çocuklara zaman zaman büyükler de eşlik ederek unutamayacakları bir gün yaşattı. Sapanca Kaymakamı Bilgehan Bayar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yapılan bu etkinlikten memnuniyet duyduğunu belirterek, bu tarz etkinliklerin çocuklara kitap okuma alışkanlığı ve sevgisi kazandıracağını ifade etti. Kaymakam Bayar, ilerleyen senelerde daha fazla kitap ve eğlence ile öğrencileri buluşturmak istediklerini söyleyerek proje ekibine teşekkür etti.

25 Nisan 2019 , Perşembe Bu haber toplam 468 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU