Günün Tarihi:28 Şubat 2021

Ordinaryüs anıldı


Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen panelde İlim, Fikir ve Siyaset Adamı Ord. Prof. Dr. Ali Fuad Başgil anıldı.

Panel

İlim, Fikir ve Siyaset Adamı Ord. Prof. Dr. Ali Fuad Başgil Paneli ve Anma Programına; Vali Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, daire amirleri, akademisyenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Moderatörlüğünü Sakarya eski Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen’in yaptığı panelde, Milli Eğitim-Kültür ve Turizm eski Bakanı, Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı ile Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Dr. Murat Yılmaz konuşmacı olarak yer aldı.

Mücadele

Prof. Dr. Nabi Avcı, Prof. Dr. Mustafa İsen ve Dr. Murat Yılmaz, 1893 - 1967 yılları arasında yaşayan Ord. Prof. Dr. Ali Fuad Başgil’in hayatına dair kesitler aktarırken, Türkiye’de ilk defa iş hukuku dersini ihdas ederek okutan, Türk hukukçuları arasında siyasî, sosyal, hukukî sahalarda en çok çaba gösteren ve en çok eser veren hukukçu-siyasetçi Başgil’in 27 Mayıs darbe döneminde demokrasi uğruna verdiği mücadele de anlatıldı. Anma programı ve panelde ayrıca Ord. Prof. Dr. Ali Fuat Başgil’in hayatına ve ilkeleri uğruna verdiği mücadeleye dair soru-cevap bölümü de yer alırken, Vali Nayir rahmet ve minnetle yâd ettiklerini belirtti.  

26 Nisan 2019 , Cuma Bu haber toplam 471 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU