Günün Tarihi:26 Şubat 2021

Yenikent Diyabet Okulu ilk mezunlarını verdi; 23 hasta belge aldı


Yenikent Devlet Hastanesi’nde kısa bir süre önce açılan Diyabet Okulunun ilk mezunları olan 23 hasta belgelerini törenle aldı.

Yenikent Devlet Hastanesi Diyabet Eğitim Polikliniği’nde hizmet alan ve hastanede yatarak tedavi gören hastaları için kurulan Diyabet Okulu ilk mezunlarını verdi. Diyabet Okuluna 45 hasta ve hasta yakını katıldı. Diyabet Okulu’nda diyabette genel bilgiler, diyabetin oluşum mekanizması, diyabette fiziksel aktivite ve egzersiz, insülin uygulamaları ve diyabetli hastalarda ayak bakımı, diyabette beslenme tedavisi, diyabete psikiyatrik yaklaşım konu başlıkları alanlarında uzmanlar hasta ve hasta yakınlarına bilgi veriyor. Diyabet Okulu’nda eğitimler devam ederken eğitimi tamamlayan 23 hastanın Diyabet Okulu Eğitim Belgesi törenle verildi. 

26 Nisan 2019 , Cuma Bu haber toplam 477 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU