Günün Tarihi:9 Temmuz 2020

Şirinevlerde Bilim Şenliği


Adapazarı ‘nın güzide okullarından Şirinevler Ortaokulu’nda Bilim Şenliği kapsamında sergilenen 20’den fazla proje inceleyenleri hayran bıraktı.

TÜBİTAK 4006

2018/2019 Eğitim ve Öğretim Yılı TÜBİTAK 4006 Proje sergisinde birbirinden ilginç ve bir o kadarda akıl ve bilim içerikli projelerin açılışına; İl Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkanı Etem  Efe, İl Milli Eğitim Müdür  Yardımcısı Hüseyin Yalçın, İl Milli Eğitim  Şube Müdürü Mehmet Taşkıran,  Adapazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Tuncay  Alioğlu, bazı daire Müdürleri  Adapazarı 4. Eğitim Bölgesi Okul Müdürleri, ve  komşu okul müdürlerinin yanı sıra çok sayıda veli ve misafir katıldılar.

 

5 dil konuşabiliyor

Katılımcılar projelerin çok güzel hazırlandığını veher dala hitap eden proje çeşitliliğinin olduğunu belirterek  proje sahiplerine teşekkür ettiler.Ayrıca yapılan projelerden birisini hazırlayıp sunan öğrencilerden Zeynep Sarıkaya hazırladığı projeyi  beş ayrı dilde (Türkçe, Almanca, İngilizce, Fransızca ve Çince)  anlatınca herkes hayran kaldı.  Bu öğrencinin bu 5 ayrı dili ileri derecede konuşabildiği belirtildi.

 

Özveri gerektiren

Okul Müdürü Kazım Akyol, sergiye katılanlara projelerin bazılarının çok önemli olduğunu ve imkan verilmesi halinde öğrenci ve öğretmenlerinin çok daha büyük projeler yapabilecek kapasitede  olduklarını  belirtti. Ayrıca proje hazırlamanın özveri gerektiren bir iş olduğunu bundan dolayı da projelerin yapım ve sunum aşamasında emeği olan öğretmen ve öğrencilere de teşekkür eden Akyol, “Başarılarından dolayı  hepsinitebrik ediyorum“ dedi. 

28 Nisan 2019 , Pazar Bu haber toplam 1106 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU