Eğitimde ‘Kelebek Etkisi’ sürüyor1 Mayıs 2019, Çarşamba

İnançla açıyoruz

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ‘2023 Eğitim Vizyonu Sakarya Kelebek Etkisi’ faaliyetleri kapsamında hazırlanan ‘İnançla Açıyoruz Kanatlarımızı, Çift Kanatlı Çocuklar’ etkinliğinin proje okullarına yönelik paylaşım toplantısı Şehit Yılmaz Ercan Anadolu İmam Hatip Lisesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 

Proje paylaşım

Proje Okulları Paylaşım Zirvesi’ne katılan MEB Din  Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı İhsan Erkul, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün önderlik ettiği  proje paylaşım zirvesinin çok kıymetli bir adım olduğunu, proje okullarımızda yürütülmekte olan  çalışma süreçlerinin paylaşımının  yeni ve değerli pek çok  çalışmaya zemin oluşturacağına inandığını ifade etti.

 

Allahın merhameti

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş da toplantıda yaptığı konuşmasında,  “Çocuklarımızı çift kanatlı yetiştireceğiz. Bir kanadında ilim irfanla güçlendireceğimiz, Elif gibi dimdik durmalarını sağlayacak şahsiyetleri, diğer kanadında Allahın merhametine ve koruyuculuğuna olan inançları ile huzur buldukları manevi değerlerimize teslimiyetleri olacak.” dedi. 

 

İlham alınarak

Durmuş, 2023 Eğitim Vizyonu’nun temel amacının; çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmek olduğunu belirterek, projede geliştirilen faaliyetlerin Bilim, Erdem ve Ahlak felsefesinden ilham alınarak hazırlandığını kaydetti. Zirvenin yapılış amacı ile ilgili bilgilendirmeye İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Dairesi Şube Müdürü Mehmet Salih Güvendi yaptı.

 

Katılan iller

Bilecik, Bursa, İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale, Yalova, Düzce, Edirne, Balıkesir, Bolu ve Sakarya’dan zirveye katılan proje okulları; Akademik Başarı, Din Öğretimi, Bilimsel Araştırma, Kurumsal Kapasite Arttırma Çalışmaları, Sportif-Sosyal-Kültürel Faaliyetler, Uluslararası Projeler alanlarında sunumlarını yaptılar, değerlendirmelerde bulundular.

 

Katılım belgeleri

Sakarya Vizyon 2023 Proje Okulları Paylaşım Zirvesi, Projelerin Değerlendirmesi, Din  Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı İhsan Erkul’un katılımcılar ile soru cevap şeklinde sohbeti ve katılım belgelerinin takdimi ile tamamlandı.

 

Bu haber toplam 714 defa okundu.

Resim Galerisi