Günün Tarihi:24 Ocak 2021

Festival hazırlığı sürüyor


Sakarya Peyzaj Ve Süs Bitkiciliği Festivalinde bu yıl rekor artış bekleniyor.

Doluluk oranı

Festival koordinatörü H. Remzi Adıyaman, bu yıl 19-22 Eylül tarihlerinde ikincisi düzenlenecek olan, Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali ile ilgili olarak, “Geçen yıla göre bu yıl stant başvuruları %80 oranında arttı. Projeye başlamadan önce yapmış olduğumuz anket ve görüşmeler sonucunda talebin arttığını gördük ve alandaki stant sayılarını arttırdık. Kayıtlar başlayalı kısa bir süre olmasına rağmen anket ve görüşmelerimizin olumlu dönüşlerini, stantların doluluk oranından da görmekteyiz. İlk festivalimizde güzel dönüşler aldık ancak bu yıl beklentilerin arttığının farkındayız” dedi.

 

Çok yenilik var

Adıyaman, “Bu beklentileri karşılamak adına bu yıl birçok yenilik, firmalarımızı ve ziyaretçilerimizi bekliyor olacak. Öncelikle vurgulamak istediğim konu stantların %80 oranında artmış olması. Katılacak firmaların artması sonucunda daha fazla ziyaretçiye ulaşacağımızı ve daha renkli bir festivalin bizi beklediğini söyleyebilirim. Bu yıl ziyaretçi sayısının 25 bin ve üzeri olmasını bekliyoruz. Ayrıca birçok kamu kurum ve kuruluşlar, peyzaj mimarları, sektörle ilgisi olan bireyleri, akademisyen ve peyzaj mimarları öğrencilerinin  katılımını bekliyoruz. Diğer bir konu ise, yurt dışından beklenen katılımcıların olması” dedi.

 

İki katına çıkacak

Adıyaman, “Bu festival, gerek sektörün ülkemizdeki firmalara, gerekse yurt dışındaki çokça firma ve bireye ulaşacak olması, festival sonrası sektördeki bu durgunluğa taze bir nefes getireceği düşüncesindeyim. Alanın büyüklüğünden kaynaklanan ve gelen misafirlerin daha rahat stantları ziyaret edebilmesi adına golf araçlarıyla hizmet vermiştik. Bu konudaki geri dönüşlerden ise çok memnun kaldık ve golf araçlarımızın sayısını da iki katına çıkarttık.

Her yıl üzerine koyarak ve taze fikirlerle sektörün buluşma noktasının ilk yapıldığı yılki heyecanı ve dinamikliğini koruması adına elimizden gelen her türlü çalışmayı yapacağımıza emin olabilirsiniz. Bu sektör içerisinde yıllardır emek verdiğim Plant Dergisi’nin yanı sıra bu festivalinde sektörü bir araya getirmesinden, taze bir nefes olmasından, tekrarlara düşmekten korunarak, bizden beklenenleri yerine getirmek üzere ben ve ekibim hız kesmeden çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

 

1 Mayıs 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 592 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU