Günün Tarihi:12 Nisan 2021

En iyi İngilizce konuşanlar seçildi


Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün himayesinde Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu ve Tes-İş Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Nurullah Öktem’ın sunduğu projeyle, Devlet Liseleri’nde okuyan öğrencilere yönelik; öğrencileri, akıcı İngilizce konuşmaya teşvik etmek ve gayretlerini ödüllendirmek adına “Sakarya’nın En İyi İngilizce Konuşanları Yarışması” düzenledi.

Derece

Devlet Liseleri’nde okuyan öğrencilerin katıldığı yarışma; öncelikle kendi belirledikleri konularda, 2 dakikayı geçmeyecek videolar çekip 12 Nisan tarihine kadar Sakarya Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu’na yollayarak başladı. Seçici kurul toplamda 43 katılımcıdan final için 10 yarışmacı seçildi. Ramada Otel Balo Salonu’nda gerçekleşen final organizasyonuyla, öğrenciler jüri karşısında İngilizce konuşarak, hünerlerini sergiledi. Yunus Emre Anadolu Lisesinden Elif Bilgiçli 3’üncü, Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi’nden Buse Safalı 2’inci ve Akyazı Şehit Yüzbaşı Halil İbrahim Sert Lisesi’nden Zafer Karaca büyük bir başarıya imza atarak, Sakarya’nın en iyi İngilizce konuşan lise öğrencisi oldu.

Plaket

Yarışmada 3.olan Elif Bilgiçli’ye plaketini Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu Kurucusu Ülkü Yıldız, 2. olan Buse Safalı’ya  plaketini SAÜ Yabancı Diller Bölüm Başkanı Ulvi Can Yazar, gecenin şampiyonu Zafer Karaca’nın plaketini ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Yerleştirme Şube Müdürü Yüksel Hamzaoğlu verdi. Tes-iş Anadolu Lisesi Müdürü Cengiz Kıyak’ın da katıldığı geceye okulun müzik  grubu; “Bir Gariplik  Var” adını verdiği mini konser de yarışmaya ayrı bir renk kattı.

2 Mayıs 2019 , Perşembe Bu haber toplam 654 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU