Günün Tarihi:11 Temmuz 2020

Öğrenciler trafik için yürüdü


Serdivan Mehmet Zorlu İlkokulu Trafik Kulübü öğrencileri,Trafik Haftası dolayısıyla Trafikte Farkındalık oluşturmak amacıyla Sakarya Trafik Şube Müdürlüğünde görevli Trafik Polisleri ile yürüyüş düzenlediler.

Öncelik yayanın

Mehmet Zorlu İlkokulundan başlayan ve yaklaşık iki kilometre süren yürüyüşe Mehmet Zorlu İlkokulu Müdürü Murat Maçal, Okullarda Trafik Eğitimi veren Polis Memuru Murat Ünal, Sakarya Trafik Denetlemede görev yapan Trafik Polisleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İçişleri Bakanlığı, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla 2019 yılını yaya önceliği yılı ilan etmişti. Mehmet Zorlu İlkokulu Trafik Kulübü öğrencileri de bu konuda duyarlılığı arttırmak ve farkındalık yaratmak için yürüyüş boyunca broşür dağıtarak, sürücü ve yayaları uyardılar.Öğrencilerin etkinlik boyunca neşeli tavırları görülmeye değerdi.

 

Farkındalık için

Okul Müdürü Murat Maçalyürüyüşle ilgili yaptığı değerlendirmede; “Birey olarakhepimizin trafiğin birer parçası olduğumuzu hatırlatmak ve bu hassas konuya vatandaşlarımızın dikkatini çekmek içinokulumuz Trafik Kulübüyle Trafik Haftası dolayısıyla Sakarya İl Emniyet Müdürlüğümüzle birlikte organize olarak Trafikte Farkındalık yürüyüşü yaptık. Çocuklarımız etkinlikte yaya önceliği bilincinin oluşması için broşür dağıttılar. Bizler okulu hayata hazırlanış değil,hayatın ta kendisi olarak görüyoruz.Onları yaşamın içinde geleceğe hazırlıyoruz.Bu vesileyle Trafik Emniyeti ve Güvenliği adına görevlerini layıkıyla yapan tüm emniyet teşkilatımızın Trafik Haftası’nı kutlarız” dedi.

 

5 Mayıs 2019 , Pazar Bu haber toplam 679 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU