Günün Tarihi:17 Mayıs 2022

Spora farkındalık kattılar


Sakarya Üniversitesi Sapanca MYO öğrencileri farkındalık oluşturmak amacıyla işitme engelli bireylerle öğrenciler arasında ‘Dostluk Kupası’ maçı düzenledi. Maç esnasında öğrencilerin ağızlarına taktığı bantla işitme engellilerin yaşadığı zorluğa dikkat çekildi.

Sakarya Üniversitesi Sapanca Meslek Yüksek Okulu (MYO) öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla işitme engelli bireyler ile ‘Dostluk Kupası’ maçı yaptı. Erenler’de bir halı sahada Sakarya Sağırlar Spor ve Gençlik Derneği üyeleri ile Sapanca MYO öğrencilerinin kıyasıya geçen dostluk maçında öğrenciler, ağızlarına taktığı siyah bant ile işitme engellilerin yaşadığı zorluğa dikkat çekti.  Maç sonunda galip gelen engelli bireylere madalya ve kupa takdim edildi. İşitme engelli bireyler maç sonrasında sevinçlerini işaret diliyle yaşadı.

İlk kez

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Proje Grup Koordinatörü Yasemin Kahırlı, “Sakarya ve Türkiye’de genel olarak işitme engellilerin farkındalığı yok. Biz insanlara neler yapabildiklerini gösterebiliyorsak bu konuda farkındalığı o kadar artırabileceğimizi düşündük. Bu proje sonrasında insanların bilin ve farkındalığı arttı. Gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projesinde işitme engelli arkadaşlarımız mutlu oldular. Onun dışında Sakarya’da daha önce böyle bir etkinlik hiç düzenlenmedi. Onların yüzünde ki tebessümler bizim en büyük mutluluğumuz. Bizden sonraki nesillerin de bu tür projelerin devamını getireceğini düşünüyoruz. Katıldıkları için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Ödüller verildi

Sakarya MYO Medya ve İletişim Bölüm Başkanı Servet Sezgin, “Bölümümüzde bulunan öğrenciler bu projede dostluk müsabakasını Sakarya Sağırlar Spor ve Gençlik Derneği ile birlikte tertip ettiler. Çok güzel bir maç oldu. Engellilerin galibiyeti ile sonuçlandı. Kendilerini kutladık, madalyalarını taktık ve kupalarını verdik. Ben emeği geçen herkese, sağırlar derneğine, sağırlar derneği başkanı Volkan Kahırlı ve tüm dernek üyelerine, proje grubu arkadaşlarıma gerçekleştirdikleri bu güzel projeden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Destek

Çevirmen Hatice Balcı eşliğinde yapılan etkinlikten çok mutlu olduklarını dile getiren Sakarya Sağırlar Spor ve Gençlik Derneği Başkanı Volkan Kahırlı, “Derneğimiz yeni açıldı, bu proje ile bize gelmeniz bizi daha da canlandırdı. Bunun için sizlere çok teşekkür ediyoruz. Dernek projesine yardımı olan herkese çok teşekkür ediyorum. Kupa aldık, madalya aldık etkinlikte çok mutlu olarak, eğlendik. Kazandığımız için çok mutluyuz. Normalde işitme engellilerle diğer arkadaşlar arasında çok fazla maç yapılmadı ve kazandığımız için çok mutluyuz. Daha farklı projelerle bizlere geldikleri sürece biz de destek olacağız” dedi.

5 Mayıs 2019 , Pazar Bu haber toplam 753 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU