Günün Tarihi:12 Ağustos 2020

Bu mudur dava adamlığı?’


AK Parti’nin 71’nci İl Danışma Meclisinde konuşan İl Başkanı Yunus Tever,“Makam, mevki verince ‘partim, davam’ diyen; vermezken ‘kötü’ diyen, ‘olmaz’ diyen, ‘yanlış’ diyen ve eleştirenler var. Şimdi soruyorum: Bu mudur dava adamlığı?” dedi.

Danışma meclisi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sakarya İl Başkanlığının 71’nci İl Danışma Meclisi Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Danışma meclisine Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Kenan Sofuoğlu ve Çiğdem Erdoğan Atabek, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, ilçe başkanları, parti yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.

Açılış konuşması

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan danışma meclisinde divan Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Ekrem Duran, Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Çarboğa, Yönetim Kurulu Üyesi Burçak Başak, İl Kadın Kolları Başkanı Nadire Zehra Hatipoğlu ve İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Salih Başer’den oluştu. Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Yunus Tever, 31 Mart Mahalli İdareler sonrası Kızılcahamam’da gerçekleşen 28. İstişare ve Değerlendirme Kampını değerlendirdi. Tever, “Yerel seçimler sonrası gerçekleşen ilk toplantıda partimizin muhasebesini yapma ve seçim sonuçlarını değerlendirme fırsatı bulduk” dedi.

Cumhurbaşkanı gelecek

Tever, “Kızılcahamam; hem ülke gündemi, hem de uluslararası arenadaki konular üzerine faydalı ve verimli bir istişare toplantısı oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız seçimlerden başarılı çıkan büyükşehir il temsilcileriyle özelde bire bir görüşme yaptı. Bizde Sakarya heyeti olarak kendileriyle görüşerek seçim çalışmalarımızı ve seçim raporumuzu aktarma imkanı bulduk. Sayın Cumhurbaşkanımız şehrimizde ortaya çıkan seçim sonuçlarından duyduğu memnuniyeti bizlere ifade ettiler. Bizler de kendilerine Sakarya teşkilatları adına söz vererek başarı çıtamızı daha da yükseğe taşımayı hedeflediğimizi ifade ettik. İnşallah kendileri Ramazan ayı sonrasında şehrimize gelerek siz değerli teşkilatlarımızla buluşacak” diye konuştu.

Güçlü destek

Sakarya’nın31 Mart seçimlerinde farkını bir kez daha ortaya koyduğunu söyleyen Tever, “Aziz milletimizin partimize ve cumhur ittifakına olan sevgisi, muhabbeti ve desteği için bir kez daha tüm Sakaryalı hemşerilerime teşekkürlerimi sunuyorum.Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde yüzde 65’lik bir oy oranı ile Sakarya Büyükşehir Belediyesini alarak, ülkemizdeki tüm Büyükşehirler arasında dördüncü il olduk ve Sayın Cumhurbaşkanımızın övgüsüne mazhar olduk. 81 İl arasında partimize en çok oy kazandıran beşinci il olarak son seçimlerde alınan oy oranı kıyaslamasına göre sekiz sıra yükselerek partimize Sakarya’dan güçlü bir destek verdik ve bize olan inancı ve güveni boşa çıkarmadık” dedi.

Teşekkür etti

Tever’in ardından kürsüye çıkan ve yerel seçimlerde verilen destek ile çalışma için partililere teşekkürlerini dile getiren Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “26 Kasım’da Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterildik. Gönül belediyeciliği anlayışıyla tevazu, samimiyet ve gayretle çıktığımız bu kutlu yolcuğu 31 Mart’ta 65,04’lük oy oranı elde ederek taçlandırdık. Öncelikle hem Cumhur İttifakı’na hem de şahsıma gösterdikleri destek dolayısıyla tüm hemşerilerime, teşkilatlarımıza, ana kadememize, kadın ve gençlik kollarımıza, dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kamp değerlendirmesi

Kızılcıhamam’da gerçekleştirilen 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı hakkında da konuşan Yüce, “  Vergi iadeleri konusunda Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’la görüştük. Ardından Kızılcahamam’da Sayın Cumhurbaşkanımızı dinledik, güçve motivasyon kazandık. Büyükşehirler arasında elde ettiğimiz oy oranı ile 4. sırada yer alarak, ödülü tüm Sakarya’mız adına Sayın Cumhurbaşkanımızın elinden aldık” ifadelerini kullandı.

10 bin misafir

Yüce, “ 5 Nisan’dan bu yana mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bir yandan tebrik ziyaretlerini kabul ediyor, bir yandan da belediyemizin çalışmalarına ilişkin hazırlıklar yapıyoruz. 1 aylık süreçte de 5 bin randevulu 5 bin randevusuz olmak üzere yaklaşık 10 bin misafirimizle buluştuk. Başarılı olmanın en temel şartlarından biri de birlik ve beraberlik içerisinde olmaktır. Rabbim istikametimizi doğru yoldan ayırmasın” diye konuştu.

Sorunlar görüşülecek

AK Parti Milletvekili Recep Uncuoğlu ise, “31 Mart yerel seçimlerde sahayı karış karış gezerek çok güzel bir netice aldık. Sakarya olarak yerel seçimlerden başarılı bir şekilde çıktık. Meclis çalışmalarımız devam ediyor. Hafta içinde genellikle Ankara’da oluyoruz. Önümüzde ki hafta inşallah mecliste şehrimizin kısa sürede çözüm beklediği sorun ve talepler üzerine milletvekililerimiz ile bir araya geleceğiz” dedi.

Hizmet çabası

Uncuoğlu, “ Yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce başta olmak üzere, İl Başkanlığımız, Belediye Başkan Adaylarımız, Teşkilatlarımız, Kadın ve Gençlik Kollarımıza kampanya süreci boyunca yapmış oldukları özverili çalışmalar ve gayretlerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Ben seçilen tüm belediye başkanlarımızı buradan tekrar tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Artık aziz milletimize hizmet vakti. Durmadan, yorulmadan ve yılmadan hemşerilerimize hizmet verme çabası içinde olacağız. Danışma meclisi toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Plaket verildi

Danışma meclisi sonrasında yerel seçimlerde alınan sonuçlara göre ilk üçe giren ilçe başkanlarına ve büyükşehirde en çok oy alan ilk üç ilçe belediye başkanına İl Başkanı Yunus Tever tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

6 Mayıs 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 471 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU