Günün Tarihi:25 Ocak 2021

Genç avukatlar eğitim gördü


Sakarya Barosu Genç Avukatlar Meclisi tarafından ‘Sözleşme Hazırlama ve İnceleme Teknikleri’ konulu eğitim düzenlendi.

Sorular cevaplandı

Sakarya Barosu Genç Avukatlar Meclisi’nin düzenlediği ve konuşmacı olarak Doç. Dr. Av. Arb. Umut Yeniocak’ın katıldığı ‘Sözleşme Hazırlama ve İnceleme Teknikleri Eğitimi’ Baro Konferans Salonu’nda verildi. Eğitime genç avukatlar yoğun ilgi gösterdi. Sakarya Barosu CMK ve Adli Yardım Koordinatörü Av. Alim Mert’in açılış konuşmasıyla başlayan eğitimde;  Doç. Dr. Yeniocak, eğitimde sözleşme uygulamaları ve sözleşmeden kaynaklı davalar konusundaki bilgilerini meslektaşları ile paylaşarak, merak edilen soruları cevapladı.

Plaket

Eğitimin sonunda, Sakarya Barosu Genç Avukatlar Meclisi Genel Sekreteri Av. Erva Nalbantoğlu ve Yürütme Kurulu üyesi Av. Ayşe Macuncu, Yeniocak’a katılımları ve katkılarından dolayı teşekkür ederek, plaket takdim etti. Değerlendirmede bulunan  Yeniocak, meslektaşlarının katılımı ve ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek; misafirperverliği ve nazik davetleri dolayısıyla Sakarya Barosu’na teşekkür etti.

 Sözleşme

 Av. Yeniocak, “Sözleşme Hazırlama ve İnceleme Teknikleri konusu hem sözleşme uygulamaları açısından hem de sözleşmeden kaynaklı davalar bakımından oldukça önemli ve her zaman güncel bir konu. Ders kitapları ve bu konudaki çok değerli eserler, yöntem ve metot bakımından bazen bizim somut olarak bir vakayı çözmemiz açısından yetersiz kalabiliyor. O yüzden bu eğitimin içeriği ilgi çekiyor ve birçok avukatın işine yarıyor. Yani eğitimin içeriği bir ihtiyaca cevap verdiğinden dolayı meslektaşlarımız ilgi gösteriyor” dedi.  

7 Mayıs 2019 , Salı Bu haber toplam 495 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU