Günün Tarihi:6 Haziran 2020

Beylice’de şenlik havasında fuar


Hendek Beylice Ortaokulu, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışı yapıldı.

Kalıcı çözüm bulma

Beylice Ortaokulu öğrencilerince hazırlanan projelerin sergilendiği, bilimsel düşünceyi geliştiren, sorunlara karşı pratik ve kalıcı çözümler bulmayı ayrıca iyileştirmeyi amaç edinen TÜBİTAK Bilim Fuarının açılışında Okul Müdürü Nevzat Yumru gelişen süreci anlattı. Sonrasında proje yürütücüsü Raziye Özer tanıtım yaparken, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bedir Bayramda fuarın önemini anlattı.

 

Sergilenen projeler

Program 6/A sınıfı korosunun “Mavi Gezegen” adlı şarkısını seslendirmesiyle devam etti. Düzce’den gelen halk oyunları ekibi bölgenin yöresel dansı olan Abhazya dansını sergilediler. Dans gösterisi halkın kültürünü ortaya koyması, yaşatması sebebiyle izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü. Sonrasında Fen Bilimleri dersi kapsamında gösteri deneyleri sergilendi. İlk olarak “Yanmaz El” deneyi sergilendi. Bu deneyde sabunlu su karışımına çakmak gazı sıkılıp ateşe verildiğinde temas ettiği yüzeyi yakmadığını gösterildi. İkinci olarak “Fildişi Macunu” deneyi yapıldı. Bu deneyde ise tepkimeye giren kimyasal maddeler büyük bir şişe içinde karıştırılarak renkli köpükler oluşturarak eğlenceli, renkli bir gösteri ortaya çıkardı.

 

Projeler incelendi

Programın sonunda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergi alanları gezildi, projeler incelendi, öğrenciler projelerin tanıtımlarını gerçekleştirdi. Katılımcıların projeleri incelediği fuarda, öğrencilerin hazırladıkları projeler yoğun ilgi gördü. Bir süredir hazırlıkları devam edip tamamlanmış olan kütüphanenin açılış töreniyle de program sonlandırıldı. Program boyunca tüm öğrenciler şenlik havasında doyasıya eğlendiler.

7 Mayıs 2019 , Salı Bu haber toplam 979 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU