Günün Tarihi:6 Haziran 2020

Kah-Veli Saatler Karadere’deydi


Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün velilerden büyük ilgi gören projesi ‘Kah-Veli Saatler’Karadere Mahallesi’ne misafir oldu.

Sınav kaygısı

Ramazan Ayı Arifesinde Karadere’de oturan velilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen Kah-Veli Saatler’de, ailelerin yaşadığı en büyük problemler arasında görülen ‘Aile İçi İletişim, Teknoloji ve Madde Bağımlığı, Sınav Kaygısı’ konuları anlatıldı. Projede görev yapan rehber öğretmenlerin konularla ilgili kısa tiyatro gösterisi ise her zaman olduğu gibi büyük beğeni gördü.

 

Velilerin ilgisi

Kah-Veli Saatler projesinin tüm toplantılarına katılan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’a Karedere halkı büyük sevgi gösterisinde bulundu. Mahalle Muhtarı Ferruh Akıncık’ın ailesiyle birlikte karşıladığı Durmuş’a mahalledeki velilerin ilgisi de yoğundu.

 

Eşit olarak

Karadere Muhtarlığı’nın yeni yaptırdığı kahvehane binasında düzenlenen toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, geleceğimizin teminatı yavrularımızla aileler olarak yakından ilgilenmemiz gerektiğine vurgu yaptı. Dünyada herkese eşit olarak dağıtılan tek şeyin zaman olduğuna dikkat çeken Durmuş, “Hepimize eşit olarak verilen zamanı verimli şekilde kullanarak, kendimizi ve çocuklarımızı hayata en güzel şekilde hazırlamalıyız.” dedi.

 

Programa katılım

Karadere Mahallesinde oturan Ruhiye Öztürk tarafından fotoğrafları çekilen ‘Kah-Veli Saatler Karedere’ programına mahalle halkının yanısıra; İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Muhtar Ferruh Akıncık, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Taşkıran ve Fatih Arduç, Yenikent HEM Müdürü Eyüp Yazıcı, Atatürk İlkokulu Müdürü Alper Acar, Karadere İlkokulu Müdürü Özcan Ünlü, İl MEM Özel Büro’dan Cemil Kurt, Basın Sorumlusu Yalçın Akaltın ile rehber öğretmenler katıldı. 

8 Mayıs 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 765 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU