Günün Tarihi:29 Temmuz 2021

SUBÜRO’da ödüller verildi


Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi tarafından ilki düzenlenen Robot Olimpiyatları (SUBÜRO) heyecanlı geçen yarışlara sahne oldu.

150 robot yarıştı

İstanbul, İzmir, Kocaeli, Bursa ve Sakarya olmak üzere 5 farklı şehirden 4 farklı kategoride 150 robotun yarıştığı yarışmada dereceye girenlere ödüllerini Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık takdim etti.  Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Mekatronik Kulübü öğrencilerinin organize ettiği 1. Robot Olimpiyatları (SUBÜRO) üniversitenin kapalı spor salonunda gerçekleşti.

 

İnsan hayatı

Organizasyona Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Fuat Boz ve Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan, akademisyenler ve öğrenciler katılım gösterdi. Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinden Prof. Dr. Ercan Öztemel “Dijital Dönüşüm ve Yapay Zekâ” ve Mekatronik Mühendisleri Derneği Başkan Yardımcısı ve SMS Tork Satış ve Pazarlama Müdürü Ömer Kaya ise “Dijitalleşen Endüstride Mekatronik Mühendisliğinin Önemi” başlığıyla birer sunum gerçekleştirerek robotların geleceğimizde rolüne ve insan hayatını kolaylaştıran etkilerine dikkat çekti.

 

Bireysel katılım

Çizgi İzleyen Robot kategorisinde, Bursa Tophane MTAL, İnegöl Hacı Sevim Yıldız 1 MTAL ve Bursa Özlüce Tan Butik Okulları ipi göğüslerken, Hızlı Çizgi İzleyen Robot kategorisinde, Kandıra MTAL, Robosamek ekibi ve Otomotiv İ. B. MTAL, ilk 3 sırayı oluşturdu. Serbest Proje kategorisinde, Gebze MTAL ve Sakarya BİLSEM liderliği paylaşırken, Mini Sumo kategorisinde, bireysel olarak katılım gerçekleştiren Uğur Alkanoğlu rakiplerini geride bıraktı.

 

Uygulama beceresi

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık üniversite olarak misyonlarının bilgiyi beceri ile bütünleştirmek olduğunu belirtti. Öğrencilerin ‘çağın gereklerine uygun bir şekilde yüksek teknolojik bilgi ve uygulama becerisine hâkim olarak yetişmesi gerekir’ diyen Rektör Sarıbıyık, Teknoloji Fakültesi Mekatronik Kulübünü ve öğrencileri tebrik etti.

 

Devam edecek

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Fuat Boz da önceki sene Teknoloji Fakültesi bünyesinde Teknotronik robot yarışması olarak başlatılan bu etkinliğin bu sene ulusal bir alana çevrilerek SUBÜRO adı ile genişletildiğini belirtti. Boz, Robot Olimpiyatları’nın öğrencilerin bilgi ve becerilerinin arttırılmasında büyük katkı yapacağını düşündüğünü belirterek,birincisi düzenlenen bu yarışmanın, içeriğinin ve katılımcı sayısının artarak devam edeceğine de inandığını söyledi.

 

8 Mayıs 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 909 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU