Günün Tarihi:6 Mayıs 2021

Hendek WEBGİS’e geçiyor


Hendek Belediyesi, kurum içinde web tabanlı yazılım olan WEBGİS’e geçiyor.

Kolaylaşıyor

Hendek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından, Fen İşleri Müdürlüğü personeline WEBGİS ile ilgili bilgi verildi. Eğitime Hendek Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır, HİMPAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Hızır Çağrı Güngör, Bilgi İşlem Müdürü Ferhat Pehlivan, Fen İşleri Müdürü Tunahan Kuru ve personel katıldı. Hendek Belediyesi, devlete ait çeşitli kurumların (TAKBIS-MEGSIS-MAKS) sistemleri ile belediyelerdeki sistemlerin harita tabanlı olarak eşgüdümlü olarak çalışabilmesi, güncellenebilmesi, ayrıca kurum içindeki Numarataj gibi geometrik verilerin yönetimi için geliştirilen WEB tabanlı yazılım olan WEBGİS’e geçiyor.

Kullanım

İlk etapta belediye personelinin kullanacağı uygulama daha sonra vatandaşların kullanımına kent rehberi ve e-imar olarak açılacak.  WEBGİS kullanımında yapılan sorgulama sonucu bulunan taşınmazlar listelenebilmekte ve ilgili taşınmaza harita üzerinde ulaşılabilmektedir. Ayrıca parsel bilgileri, kat mülkiyeti bilgileri, eklenti-muhdesat-teferruat bilgileri, hisse ve rehin bilgileri, şerh, beyan ve irtifak bilgileri,  tapu-parsel bilgileri sistemden rapor olarak alınabilmektedir. 

9 Mayıs 2019 , Perşembe Bu haber toplam 573 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU