Günün Tarihi:6 Haziran 2020

Kitaplar değişti öğrenciler kaynaştı


Adapazarı Mustafa Kemalpaşa İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan ve geleneksel hale getirilen ‘Kitap Takası Festivali’nin 3’üncüsü okul bahçesinde gerçekleştirildi.

Festival heyecanı

Mustafa Kemalpaşa İlkokulu bahçesinde Perşembe günü saat 10.00-12.00 saatleri arasında gerçekleştirilen festivale 21 Haziran İlkokulu, Mehmet Nuri İlkokulu, Eser İlkokulu, Orhangazi İlkokulu ve Mustafa Kemalpaşa İlkokulu öğrencilerinin yanı sıra okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı.

 

İletişim kurmak

İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Kitap Takas Festivali’nin sunuculuğunu projenin koordinatörü ve Mustafa Kemal Paşa 4-C sınıfı öğretmeni Hatice Çağlayan yaptı. Projenin amacı hakkında açıklamada bulunan ve katılımcılara teşekkür eden Mustafa Kemal Paşa İlkokulu Müdürü Nazım Gör, “Bu festivaldeki amacımız; öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmak. Aynı zamanda 5  farklı okulu bir araya getirip öğrencilerin birbirleriyle tanışmasını, kaynaşmasını ve kitap değişimi yaparak iletişim kurmalarını sağlamaktır” dedi.

 

Dans gösterileri

Festivale damgasını vuran halkoyunları ve dans gösterileri yapıldı. İlk olarak konuşmaların ardından Orhangazi İlkokulu öğrencileri çeşitli yörelerin halkoyunlarını oynayarak seyircilerden büyük beğeni topladı. Daha sonra projenin başladığı Mustafa Kemalpaşa İlkokulu öğrencileri Barış Manço’nun Arkadaşım Eşek şarkısı eşliğinde dans gösterilerini gerçekleştirdi. Gösteriler sonrası öğrenciler arasında kitap değişimleri yapıldı ve  misafir öğrencilere yapılan dondurma ikramı sonrası etkinlik son buldu.

 

12 Mayıs 2019 , Pazar Bu haber toplam 715 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU