Günün Tarihi:22 Ekim 2020

‘Depremlere oldu-bitti gözüyle bakmayın’


İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünü ziyaret ederek incelemelerde bulunan Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, “Depremler oldu ve bitti gözüyle bakmadan, tekrarlama ihtimalini de düşünerek çalışmalarımızı ona göre şekillendirebilmeliyiz” dedi.

Brifing aldı

Vali Ahmet Hamdi Nayir’i bina önünde karşılayan İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, ziyaretten onur duyduklarını ifade ederek teşekkür etti. Hizmet binasındaki birimleri gezerek personele kolay gelsin temennisinde bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir,  AFAD İl Müdürü Kaşkaş ve tüm teşkilat çalışanlarına başarılar diledi. AFAD İl Müdürlüğünün çalışmaları, faaliyetleri ve yapılan tatbikatlara dair İl Müdürü Kaşkaş’dan brifing alan Vali Nayir, büyük acılar yaşadığımız genel afetlerden sonra milletimizde ciddi anlamda bilinçlenme arzusu oluşurken, afet gönüllülerinin sayısında artış meydana geldiğini ifade etti.

Destek şart

Vali Nayir, “Bu acılar sonrası hem merkezi yönetimler hem de yerel yönetimler daha fazla araç ve gerece sahip olma ihtiyacı hissettiler. Sakarya’mız da özellikle 1999 yılındaki deprem ile acı bir tecrübe yaşadı. Zaman geçtikçe bunlar unutulmaya başlanıyor, zaman geçtikçe bir daha başımıza gelmeyecek gibi düşünülüyor, ancak durum sanıldığı kadar basit değil. Bu tür genel afet durumlarında bizim halk desteğini almamız şart. Onların da içerisinde bulunduğu bir yapıyı oluşturup birlikte hareket edebilme kabiliyetine sahip olmalıyız. Özellikle alınacak tedbirler konusunda evini inşa ederken, evin içindeki eşyayı yerleştirirken bile afete karşı halkımızın bilinçlenmesini sağlamak gerekmektedir.”

İlk 3 gün

 Dünya genelinde söylendiği üzere afetteki ilk 3 gün çok riskli ve önemli bir dönemdir. Vatandaş ilk 3 gün kendi tedbirlerini alıp geliştirmeli, kendi afet çantasını hazırlayıp ondan istifade etmeye çalışmalıdır. Özellikle genel afetlerde devletin ulaşmasını ve yardımını beklerken bizim de birçok şeyi başarabilmemiz lazım. Büyük depremler görmüş, büyük felaketler görmüş bir yer olarak bizler de bu konuda özellikle merkezi bir konumda olmamız gerektiğine inanıyoruz. İlimizin deprem tarihini incelediğimizde ilginç detaylara da rastlayabiliyoruz. Depremler oldu ve bitti gözüyle bakmadan, tekrarlama ihtimalini de düşünerek çalışmalarımızı ona göre şekillendirebilmeliyiz” dedi.  

12 Mayıs 2019 , Pazar Bu haber toplam 457 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU