Günün Tarihi:4 Ağustos 2020

Komite üyelerine eğitim


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) bünyesinde çoğunluğunu eğitim ve öğretim kurumlarının oluşturduğu 29. Meslek Komitesi üyeleri ‘Muhasebe Uygulamaları ve Özlük Hakları (Bordrolama) Eğitimi’ aldı.

Muhasebe

Eğitim Mali Müşavir Lütfi Gülbenk ve Avukat Esma Gülbenk gözetiminde gerçekleştirildi. Şirketlerin muhasebe ve özlük hakları uygulamaları konusunda eksikliklerin kapanması, yasal gerekliliklere uygun iş yapmalarını sağlamak, temel seviye ücret ve mevzuat bilgisi edinmelerini sağlamak ve temel iş kanununu öğrenmeleri amacıyla gerekli bilgiler verildi. Eğitimde ek olarak; muhasebe uygulamaları ve özlük işlerinin amaç ve işlevleri, görev ve sorumlulukları, yapılması gerekenler, bordrolama türleri, sigorta işlemleri ve ücret tarifeleri hakkında detaylı bilgiler anlatıldı.

Belge

Eğitmenler bordro ve uygulamalarının önemli bir konuma sahip olduğunu ve kolay görünen ancak karmaşık bir süreç olduğunu vurguladı. İşletmenin iş kanununa göre hareket etmesini sağlamanın bordro çalışanlarından geçtiğini, eğitimin işletmelere hukuki ve yasal yönden düzenli yürütmeye yardımcı olacağının altını çizdiler. Katılımın yoğun olduğu eğitimin sonunda katılımcılara katılım belgesi takdim edildi

13 Mayıs 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 440 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU