Günün Tarihi:6 Haziran 2020

Ferizli’nin hünerleri çocukları


Ferizli Tekstil İşverenleri Sendikası Halit Narin Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu Revzen-i Menkuş (Vitray) sergisi açıldı.

Sergiye katılım

Adapazarı Agora AVM’de Okul Müdürü Sedat Çaylak’ın ev sahipliğindeki serginin açılışına Ferizli İlçe Kaymakamı Bahattin Alp Aslanköylü,   Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Ferizli Belediyesi İyi Parti Meclis üyesi Abdullah Efiloğlu, ilçe mili eğitim şube müdürleri, veliler ve davetliler katıldı.

 

Bizim kültürümüz

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş sergiyi ilgiyle gezdikten sonra, “Öğrenmenin yaşı yok,  herkes her şeyi herkese öğretebilir.  Bu sergide çocuklarımızın kendilerinden büyüklerine öğretebileceği atölye çalışmalarını görüyoruz.  Hepsinden önemlisi bunlar bizim kültürümüzdür. Eğer geçmişinden güç almayı bırakırsak geleceğe doğru sağlam adımlarla ilerleyemeyiz.  İstiyoruz ki, öğrencilerimiz geçmiş sanatlarını da bilsinler, kendi yaşamlarında tatbik edebilsinler ve geleceğe taşımayı bilsinler. Bu güzel Vitray eserleri ortaya çıkaran çocuklarımız tebrik ediyorum” dedi.

 

Azim ve sabır

Müdür Durmuş, “2023 Eğitim Vizyonumuzda Tasarım ve Becerileri atölyelerimiz var. Bu atölyelerimizden biriside unutulmaya yüz tutan bu sergidir. Huzur veren bu çalışmaların hepsi çok güzel. Öğrencilerimize hayat hazırlarken sadece akademik süreç değil, geleceğe de hazırlamak lazım.  Bu eserleri yaparken azim ve sabır gerekiyor. Çocuklarımız azim ve sabır yolunda doğru adımlarla ilerliyor, b izde bunu hissediyoruz. İnanıyoruz ki, çocuklarımız başarılarını devam ettirecektir” dedi.

 

Çok beğendiler

Müdür Çaylak ise yaptığı konuşmasında Görsel Sanatlar Öğretmeni Suna Türk ve öğrencilere emeklerinden dolayı teşekkür etti. Daha sonra davetliler hep birlikte serginin kurdelesini kestiler. Sergiyi gezen davetlilerde öğrencilerin eserlerini çok beğendiler. Açılışı gerçekleşen Revzen-i Menkuş; Osmanlıda nakışlı süslü pencere anlamına gelirken günümüzde ise vitray sanatı olarak bilinmektedir. 

 

Başkan katılmadı

Bu arada sergiye belediye başkan ve yardımcılarının davet edildiği halde katılmaması dikkat çekti. Öğrenciler, sergi açılışına katılan Milli Eğitim Müdürü Durmuş’a kendi yaptıkları çiçekleri hediye ettiler.

15 Mayıs 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 867 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU