Günün Tarihi:7 Nisan 2020

‘Birlikte başaracağız’


Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SSMMO)’nde hafta sonu gerçekleşecek olan seçim olağan genel kurul öncesinde Başkan Ertuğrul Kocacık, yönetim kurulu üyeleri Yıldıray Yılmaz ve Erdinç Atalay ile birlikte gazetemizi ziyaret ederek davette bulundular.

Denetimde şeffaflık

Başkan Kocacık, “Odamızın 23. Olağan Genel Kurulu çoğunluk aranmaksızın 18 Cumartesi ve 19 Mayıs Pazar tarihlerinde yapılacaktır. Birlik, beraberlik ve dayanışma ile gerçekleştireceğimiz Olağan Genel Kurulumuzun ülkemize, mesleğimize ve meslek mensuplarımıza hayırlı olmasını dilerim. Mayıs 2016 da gerçekleştirdiğimiz 22. Olağan Genel Kurulumuzdan bugüne kadar yaklaşık 3 yılı geride bıraktık. Genel kuruldan aldığımız yetkiyle görev süremiz boyunca yönetimde eşitlik, denetimde şeffaflık ve disiplinde adalet ilkelerimizden asla taviz vermedik. Her üyemize eşit mesafede davranarak karşılaştığımız konu ve olayları kişiselleştirmeden objektif bir şekilde çözüme kavuşturduk” dedi.  

 

3 yıl yoğun geçti

Kocacık, “Meslektaşlarımızın işlerinin kolaylaştırmak adına bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmalarını sağladık. Yönetim Kurulu olarak geride bıraktığımız bu 3 yıl çok yoğun bir çalışma dönemi olarak geçti. Gerek ülkemizde gerekse dünyada çok önemli ekonomik ve sosyal olaylar meydana geldi. Mesleğimizde de mevzuat açısından ve dijital dönüşüm açısından Radikal değişiklikler yaşandı. Meslek Mensuplarımızın bu değişim ve dönüşüme entegre olabilmeleri için sürekli eğitimleri önemsedik” dedi.

 

Mesleğin gelişimi

Kocacık, “Muhasebe mesleğinin kayıt tutma fonksiyonundan, finansal raporlama ve denetim fonksiyonuna hızla geçiş yaptığını ve denetim kavramının öneminin günden güne artmakta olduğunu görebiliyoruz. Bu değişim sürecinde meslek örgütümüze düşen en önemli görevin geçmişte olduğu gibi gelecekte de mesleğimizin ve meslek mensuplarımızın gelişimine öncülük etmek ve haklarını koruyarak ileriye taşımak olduğunu biliyor ve bunu bilerek çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

 

Herkese teşekkür

Kocacık, “Yönetim Kurulu olarak gerçekleştirdiğimiz tüm etkinlik ve faaliyetlerin merkezinde Meslek Mensuplarımız vardı ve 3 yıl boyunca tüm kurullarımız, komisyonlarımız ve ilçe temsilcilerimizle tam bir uyum içerisinde çalıştık. Odamızı ve Meslektaşlarımızı hem ilimizde hem de Ülke genelinde en üst düzeyde temsil ederek Yönetim Kurulu olarak üstlendiğimiz Görev ve Sorumlulukları yerine getirmenin huzuru içerisindeyiz. Görev süresi boyunca birlikte çalıştığımız tüm mesai arkadaşlarımıza gösterdikleri üstün gayretlerden dolayı şükranlarımızı sunarım. Bu duygu ve düşüncelerle yapılacak olan seçim kurulda birlikte üretmek, birlikte yönetmek ve birlikte başarmak için bu göreve talibim” dedi.

 

15 Mayıs 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 406 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU