Günün Tarihi:6 Haziran 2020

Türk Traktör’den çiftçilere iftar


Türk Traktör, Erenler’de ki fabrikasında 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle Sakaryalı çiftçilerle birlikte iftar yaptı. Düzenledikleri iftarda Türk Traktör yetkilileri, dijital tarıma yönelik çalışmalarının en yenisi olan ‘Tarlam Cepte’ uygulamasının tanıtımını yaptı.

Dönüşüm

İftar yemeği öncesinde açıklamalar yapan Türk Traktör Genel Müdürü Aykut Özüner, “Tarım ise çiftçilerin emekleri ve alın teri ile var olan bir faaliyet dalı. Onların harcadığı emeğin kıymetini çok iyi bilen bir şirket olarak Dünya Çiftçiler Günü’nde çiftçilerimizle bir araya gelmekten ve bu özel günü hep birlikte kutlamaktan dolayı son derece mutluyuz. Bizim, şirket olarak görevimiz emek yoğun bu sektörde iş yükünü hafifletecek, verimliliği artıracak çalışmaları hayata geçirmek. Bunun başarılabilmesi için de ana unsur, tarımda mekanizasyon ve dijital dönüşümün gerçekleşmesi gerekir. Tarımda verimlilik artışı için çiftçilerimizin teknolojiden daha fazla faydalanmasını sağlamalıyız.”

Destek

Şirketin çiftçilerin dijital tarıma adaptasyonunu sağlayacak pek çok proje üzerinde çalıştığına da dikkat çeken Özüner, “Bu çalışmalarımızdan bir yenisini, çiftçilerimize karar desteği sağlayacak ve operasyonel verimliliği artıracak tavsiyelerde bulunan ‘Tarlam Cepte’ uygulamamızı bugün duyurmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Çiftçilerimiz artık bölgelerindeki mazot, hal / borsa fiyatlarına, hibe destek duyurularına ücretsiz olarak kolayca bu uygulamadan ulaşabilecek. Bir üst versiyonunda ise ‘kişiye özel’ içerik oluşturulabiliyor. Bu sayede lokasyon temelli uydu destekli bitki sağlığı takibi hizmeti ile tarlaların ve üzerindeki bitkilerin olası bir kuraklıktan bitkinin durumuna kadar uzanan bilgilere kolaylıkla erişilebiliyor.”

Ödül

 Etkinlikte keyifli anlar geçiren konuklar, Erenler fabrikası hakkında bilgi alırken, Ankara fabrikasını da sanal gerçeklik teknolojisi (VR) ile gezdiler. Daha sonra güvenli traktör ve ekipman kullanımına yönelik Bilinçli Çiftçi Güvenli Tarım eğitimini alan ziyaretçiler tabletler üzerinden online yarıştılar. Yarışmayı en hızlı ve eksiksiz bitiren bilinçli çiftçi yarışma özel ödülünü aldı. 

15 Mayıs 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 509 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU