Günün Tarihi:6 Haziran 2020

Çiftçiler günü kutlandı


14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısı ile Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş ve Erenler Ziraat Odası Başkanı Fehmi Özüpek, Demokrasi Meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenk bıraktılar.

Girdi maliyetleri

Çelenk sunma törenine başkanların yanı sıra oda üyeleri ve çiftçiler de katıldı. Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından iki başkanda konuşma gerçekleştirdiler. Tarımsal ve hayvansal üretim yapan tüm çiftçilerin Dünya Çiftçiler Günü’nü kutlayan Erenler Ziraat Odası Başkanı Fehmi Özüpek, “ Girdi maliyetlerinin bu derece yüksek olduğu bir dönemde dişini tırnağına katıp zorlu şartlarda üretim yapan çiftçilerimizin ürünleri yurtdışından getirilen ürünler yüzünden olması gereken fiyatların altına satılmaktadır” dedi.

 

Vergi önerisi

Hükümetin tarımsal girdilerdeki KDV ve ÖTV’yi sıfırlaması gerektiğini dile getiren Özüpek, “ Bunların devlet tarafından sübvanse edilmesi gerekiyor. çıkış yolunun bu olduğunu düşünüyoruz. Nasıl ki 15 Temmuz’da darbeci pilotların uçaklarını kaldıramamaları için buğdayını yakan çiftçimiz varsa bizler de gecemizi gündüzümüze katarak bu ülke için çalışıyor ve üretiyoruz.  Daha güzel günlerin yaklaştığına da ümitvarız” şeklinde konuştu.

 

Desteklenmeli

Çiftçinin zor tabiat koşullarına göğüs gererek üretim yaptığını hatırlatan Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş ise, “ Yetiştirdiği ürünleri ihraç ederek ekonomiye can veren cefakar, fedakar ve paylaşımcı çiftçilerimiz bizim baştacımızdır. Yediğimiz içtiğimiz tüm gıdalarda çftçimizin hakkı ve alınteri vardır. Tarım demek gıda güvencesi demektir. Gıda güvenliğimizi sağlamak için çiftçilerimizi desteklemek zorundayız” diye konuştu.

 

15 Mayıs 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 522 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU