Günün Tarihi:6 Haziran 2020

Organize hayvancılık için 30 yıllığına kira ihalesine çıkıldı


Sakarya’da bir ilk Sakarya’da bir ilk olması kapsamında Kaynarca Başoğlu Mahallesi’nde Projeye Dayalı Organize Hayvancılık alanı oluşturulması amacıyla 196 dönümlük alan 30 yıllığına kiraya verilmek üzere ihaleye çıkıldı.

Yıllığı 188 bin lira

Kaynarca Milli Emlak Şefliği tarafından çıkılan ihale ile Başoğlu Mahallesi’ndeki 196 dönümlük alan 30 yıllığına irtifak hakkı verilmek üzere ilk yıl tahmini bedeli olarak 188 bin 170 liradan pazarlık usulü ile ihale edilecek.

17 Mayıs’ta olacak

Sakarya’da ilk kez Projeye Dayalı Organize Hayvancılık alanı olacak yerin ihalesi 17 Mayıs günü saat 11.30’da Kaynarca Milli Emlak Şefliği’nde oluşturulan   komisyon tarafından gerçekleştirilecek. Alanda bin küçükbaş, 200 büyükbaş, yumurta için 80 bin, etlik piliç için 25 bin adet hayvan kapasitesinin olması şartı aranıyor.

 

 

15 Mayıs 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 415 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU